Ławka w parku, stojak na rowery przy miejskim skwerze albo słupki grodzące – wszystkie te elementy miejskiego krajobrazu są ukryte pod sprytną nazwa mebli miejskich.

Siadając na ławce, czy korzystając ze stojaków na rowery nie zastanawiamy się, w jaki sposób przedmioty te został wykonane. W jaki sposób produkowane są meble miejskie? Jak wygląda proces ich produkcji?

Jak projektuje się meble miejskie?

Zanim mebel miejski zostaje wyprodukowany, musi powstać projekt,  w którym będzie założone gdzie umieści się stworzony element miejskiego wypoczynku. Przede wszystkim zależy to od otoczenia. Inny wzór i kolor ławki będzie w parku, a inny na przystanku. Tak samo z słupkami grodzącymi, czy stojakami na rowery lub donicami na miejskie kwiaty.

Meble nie mogą bardzo wyróżniać się od otoczenia, dlatego muszą być wkomponowane w krajobraz i skomponowane tak, by wszystko ze sobą współgrało. Ważne są także panujące trendy i dopasowanie mebli do designu tych, które znajda się w okolicy nowo powstałych.

Jak powstają meble miejskie?

Jedną z firm, która produkuje meble miejskie jest metaltech.pl. Tego typu meble muszą być przede wszystkim odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz zewnętrznych. Poza tym, powinny być idealnie wpasowane w architekturę miasta tak, by nie wyróżniały się i tym samym nie psuły miejskiego krajobrazu.

Do ich produkcji wykorzystuje się materiały, które są zabezpieczone przed korozją, czy wilgocią. Dzięki temu nawet podczas opadów deszczu i śniegu meble miejskie zachowują trwałość na długie lata. Kolejna rzecz to regularna konwersacja oraz malowanie i czyszczenie. Najczęściej ma ona miejsce przed zimą i na wiosnę. Wówczas ławki w parku są odnawiane, a inne elementy wystroju miejskiego przygotowywane na kolejne pory roku poprzez konserwację i mycie.

Jak widać, nawet takie rzeczy jak meble miejskie, na których wypoczywamy muszą być odpowiednio zaprojektowane i wyprodukowane byśmy mogli się nimi cieszyć na długo i by zawsze były do naszej dyspozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here