budowa domu na starych fundamentach

Budowanie domu od wielu lat stanowi wyzwanie dla architektów i inżynierów, którzy starają się ulepszać technologię i realizować coraz to ciekawsze projekty.

Nie zawsze jednak zwracają uwagę na to, jak cena zwiększa się wraz ze standardami. Widzą to jednak zwykli ludzie, którzy planują budowę domu lub jego zakup. Jeśli chodzi o zakup, to sprawa jest bardzo prosta i przejrzysta. Musimy przygotować gotówkę i wybrać dom, na który nas stać. Można także w niektórych przypadkach zdecydować się na zbieranie większej kwoty. Jeśli zaś planujemy budowę domu, to wyróżniamy dwa przypadki. Dom powstanie na nowej działce lub w miejscu wyburzonego budynku. W drugim przypadku korzystna ze względów pieniężnych może okazać się opcja budowy domu na starych fundamentach. Co właściwie na tym zyskujemy ? Możemy zaoszczędzić, jeśli uznamy, że pozostawimy stare fundamenty. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest możliwe do zrealizowania. Niektóry fundamenty mogą być na tyle stare i zniszczone, że nie pozostanie nam nic innego jak nadbudowa na ich powierzchnię nowych. Trzeba pamiętać, aby fachowcy zawsze sprawdzili stan fundamentów, ponieważ jak wiadomo to najważniejszy element podczas stawiania budynków.

budowanie domu na starych fundamentach to nie problem

Jak to wygląda w przypadku nadbudowy?

Uznajemy, że budynek nadal istnieje, w projekcie pokazujemy, że rozbieramy go do fundamentów i na tym miejscu budujemy nowy jako nadbudowa, oprócz projektu budowy będzie potrzebna opinia techniczna o stanie części istniejącej i możliwościach jej nadbudowy. Oczywiście w każdym z przypadków konieczne będzie uzyskanie warunków zabudowy lub wypisu z planu miejscowego, przygotowanie mapki do celów projektowych. Wymagane jest także w zależności od potrzeb i możliwości uzyskanie warunków przyłączeniowych mediów na działce (wodociągi, energetyka, gazowania), opracowanie projektu, złożenie wniosku o pozwolenie na rozbiórkę, złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Niektórzy zapewne uznają, że to wszystko to jest bardzo skomplikowane. Nie ma co jednak nikogo okłamywać. Tak, to wszystko jest skomplikowane i czasochłonne. Budowa domu na starych fundamentach nie zmniejsza więc ilości spraw do załatwienia w urzędach. Jednak pojawia się tutaj dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie zamierzają robić tego samemu. Często firmy budowlane, które wybieramy, oferują wykonanie wszelkich spraw w urzędach za nas. Dodatkowo co istotne, często wliczone jest to w cenę budowy domu. Jeśli więc szukasz firmy, to zwróć uwagę na zakres usług, które oferuje. Wspominając o samej budowie domu na starych fundamentach, warto zaufać fachowcom. Niech sami zdecydują czy jest to dobre rozwiązanie. W końcu kto ma wiedzieć lepiej to niż właśnie oni. Powołując się na ich opinie, masz szansę uniknąć nieprzyjemności i problemów z samym budynkiem w przyszłości. Dom to ogromna inwestycja i trzeba pamiętać, aby każdy aspekt jego budowania było odpowiednio wcześniej przemyślany i zaplanowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here