Aparthotel to usługa, która polega na wynajmie apartamentu w systemie dobowym, czyli tak jak w hotelu. Od tradycyjnego wynajmu mieszkania różni się tym, że apartament wynająć można na bardzo krótki termin – nawet na jedną noc. Rezerwacją apartamentów na konkretne godziny zajmuje się bardzo wiele firm. Z ofert tego typu korzystają głównie biznesmeni, którzy szukają odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia negocjacji, a także osoby lubiące przebywać w luksusowym otoczeniu.

Aparthotele w Polsce

Rynek aparthoteli w Polsce stale się rozwija. Zaczęły one powstawać jeszcze w latach osiemdziesiątych, kiedy zaczęto stawiać ekskluzywne jak na tamten okres budynki mieszkalne. Noclegi w apartamentach odbywały się wówczas głównie w kurortach nadmorskich oraz górskich. W większych polskich miastach aparthotele pojawiły się na przełomie dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku. Obecnie tego typu działalność jest niezwykle popularna, a najwięcej aparthoteli znaleźć można m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Zakopanem, Karpaczu, Kołobrzegu, Gdańsku, Sopocie czy Świnoujściu. Powodzenie apartamentów noclegowych związane jest przede wszystkim ze stosunkowo uczciwą ceną, a także okazją do spędzenia nocy w luksusowym mieszkaniu.

Koszty wynajmu w aparthotelu

Wydatki związane z wynajmem apartamentu w aparthotelu mogą być bardzo zróżnicowane. Zależy to przede wszystkim od celu podróży. Polskie aparthotele oferują stawki już od 80 złotych za dobę. Ceny bardziej luksusowych mieszkań mogą sięgać nawet 600 – 100 złotych za dobę, jednak ich wyposażenie jest zazwyczaj bardzo imponujące. Ceny w mieszkaniach o podwyższonym standardzie zależą głównie od powierzchni apartamentu. Znaczenie ma także lokalizacja budynku, wyposażenie oraz inne dodatkowe usługi oferowane przez dany aparthotel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here