Chcesz, aby twój dom wydawał się bardziej przytulny po zmroku? W takim przypadku bardzo dużo zależy od zastosowanych artykułów oświetleniowych. Jeśli zależy ci na uzyskaniu atmosfery relaksu i odprężenia w salonie, sypialni lub w innych wnętrzach, sprawdź nasze pomysły!

Włączenie lampy ogólnej zamontowanej w suficie powoduje, że wnętrze natychmiast staje się jasne. Gdy jednak szukamy wypoczynku po dniu spędzonym w pracy, takie oświetlenie nie zawsze jest najlepsze. Zamiast niego warto zdecydować się na coś innego – bardziej przytulnego i klimatycznego.

Gdy także poszukujesz pomysłów, jak uzyskać taki efekt, sprawdź nasze 3 pomysły. Dzięki nim tanio i łatwo osiągniesz piękny rezultat!

1. Lampa stojąca – podłogowa albo stolikowa

Jeśli w pomieszczeniu nie ma żadnych innych lamp poza tymi sufitowymi, warto dokupić przynajmniej jedną lampę dodatkową, na przykład podłogową albo stolikowa. Na uwagę zasługują tutaj lampy Philips, które łączą w sobie wyjątkowy design z przystępnymi cenami. Lampę podłogową możemy umieścić przy sofie albo fotelu, ale możemy też kupić model do ustawienia w ciemnym kącie pokoju. Z kolei lampy stolikowe będą świetnie prezentować się na komodzie, stoliku, parapecie.

2. Girlanda światełek

To doskonała propozycja nie tylko na Boże Narodzenie. Girlandy świetlne są obecnie bardzo popularne i możemy znaleźć je w różnych wariantach – Cotton Balls, czyli bawełnianymi piłeczkami, z metalowymi, ażurowymi kuleczkami, w kształcie domków czy też z gołymi żarówkami w stylu loft.Girlandę światełek możemy zamontować na różne sposoby – możemy położyć ją na wiszącej półce, możemy przymocować ją do stojącej szafy albo witryny, możemy zamontować ją też przy firankach i zasłonach albo udrapować nad lustrem albo ramą.

3. Świece i lampiony

Przytulny efekt niskim kosztem możemy uzyskać również dzięki różnym świeczkom, świecznikom, lampionom i latarenkom. W sprzedaży znajdziemy wiele ciekawych modeli już od kilku złotych.

Jeśli nie chcemy w domu żywego ognia, możemy też kupić świeczki LED, które działają na baterie i przypominają naturalne świece. Inny pomysł to lampki LED na baterie, które możemy umieścić w słoiku – weku albo w szklanym pudełku lub pod szklaną kopułą, aby uzyskać piękny efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here