Coraz częściej mieszkania stanowią sposób na lokatę pieniędzy. Są sprawdzonym wyborem – ceny nieruchomości stale rosną i możemy czerpać z nich zyski przez cały rok w formie czynszu płaconego przez lokatorów.

Jeśli również myślisz o tym, aby zakupić mieszkanie na wynajem, pamiętaj o tym, jak ważne jest wybranie odpowiedniego lokum pod kątem jego lokalizacji. Mieszkania w dużych miastach, blisko centrum oraz przystanków autobusowych i tramwajowych, a także metra są wynajmowane najczęściej. Oczywiście, liczy się też metraż – mieszkania mniejsze generalnie są chętniej wybierane.

Nie możemy jednak zapomnieć o jeszcze jednej kwestii, a mianowicie o wyposażeniu mieszkania przeznaczonego na wynajem. Czy w takim przypadku warto zdecydować się na mieszkanie w stanie deweloperskim, czy może lepiej wybrać to „pod klucz”?

„Pod klucz” – wygodniej i szybciej

Chociaż sprzedaż mieszkań w stanie deweloperskim jest wyższa, to jednak wtedy, gdy poszukujemy lokalu przeznaczonego na wynajem, warto zainteresować się ofertą „pod klucz”. Dlaczego?

Przede wszystkim mieszkanie „pod klucz” można wykończyć taniej oraz szybciej. Wtedy prace wykończeniowe prowadzone są przez ekipę współpracującą z deweloperem, więc nie musimy poszukiwać jej samodzielnie – to także może zająć sporo czasu. Co więcej, mieszkanie „pod klucz” możemy odebrać szybciej – to powoduje, że możemy też szybciej wystawić je na wynajem.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania „pod klucz”?

Do wyboru mamy kilka różnych pakietów, których ceny rozpoczynają się od około 450 złotych za metr kwadratowy. Zawierają one podstawowe materiały budowlane, które sprawdzą się w mieszkaniu na wynajem. Oczywiście, możemy zdecydować się też na droższe pakiety, których ceny mogą dochodzić nawet do 1 200 złotych za metr kwadratowy, ale w mieszkaniu na wynajem wystarczą tańsze rozwiązania.

Zatem jeśli interesuje nas sprzedaż mieszkań Wrocław jest jednym z tych miast, w których możemy skorzystać z opcji wykończenia „pod klucz”. Gdy planujemy kupić mieszkanie pod wynajem, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu – bez poszukiwania materiałów, ekipy, stresu i wcale nie drożej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here