Daszki ogrodzeniowe  stanowią eleganckie wykończenia dla ogrodzeniowych słupków. Jednak maja również swoje zastosowanie. Maja zabezpieczyć słupki przed wnikaniem do niego wody. Dodatkowo stanowi rodzaj wykończenia o bardzo dużych walorach estetycznych. Obecnie mamy tak duży wybór daszków ogrodzeniowych, ze na pewno każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Oczywiście takie, które będą pasowały do całości ogrodzenia. Na przykład te ceramiczne produkowane są w różnych kolorach – od białego aż po czarny. Mogą być one również błyszczące lub matowe . Te betonowe  pasują do słupów z przeróżnych materiałów. Najczęściej  jednak są elementami gotowych słupów . Przed wyborem należy jednak zwrócić uwagę na to by były nie tylko estetyczne ale również funkcjonalne. Warto wiec również znaleźć osobę, która zrobi to rzetelnie i profesjonalnie. Powinniśmy dlatego zwrócić uwagę na to czy taka osoba ma uprawnienia i odpowiednie kwalifikacje.

Gdzie powinny być montowane daszki ogrodzeniowe?

Jako, że ich głównym zastosowaniem jest zabezpieczanie przed przenikaniem wody do wnętrza słupków oraz jej niszczącym działaniem to daszki montuję się na górze takich słupów. Obecnie na rynku jest tak ogromny wybór daszków ogrodzeniowych. Możemy kupić w różnych kolorach i rozmiarach. Daszki ogrodzeniowe mogą być czterospadowe, trzyspadowe, dwuspadowe oraz jednospadowe.  Pozwala to na pokrycie każdej szerokości naszych słupków. Jeśli posiadamy murowane słupy to wiadome jest, że muszą być zabezpieczone nie tylko  przed deszczem ale również  śniegiem. Nakrycia chroniące każde słupy mogą być z różnych materiałów: betonowe, ceramiczne, a nawet drewniane, ale zawsze muszą pasować do słupów. Oraz spełniać swoją funkcję.

daszek ogrodzeniowy ma ważną funkcje

Najważniejszy jest odpowiedni montaż

Daszki są tym elementem ogrodzenia, który zabezpiecza całość przed działaniem wszystkich warunków atmosferycznych. Dlatego montaż jest bardzo ważny. Podczas montażu daszków ogrodzeniowych należy zwrócić uwagę na wielkość oraz kształt daszków, które należy dopasować do budowanego ogrodzenia. Ważną rzeczą jest również uszczelnienie przestrzeni między daszkiem a bloczkiem słupka. Konieczne jest również zrobienie odprowadzenie wody , w innym przypadku będą powstawały zacieki których bardzo ciężko jest się pozbyć.  Dodatkowo powinny być one solidnie zamocowane za pomocą kleju , najbardziej polecana jest masa silikonowa. Odpowiednie zamontowanie daszków pozwoli nam na długie lata użytkowania. Daje nam to również gwarancje, że  ogrodzenie nie ulegnie zniszczeniu nawet temu mechanicznemu. Stosując się do tych wszystkich zasad, na pewno  uda nam się odpowiednio przygotować nasze daszki ogrodzeniowe oraz całe ogrodzenie na długie lata użytkowania. Przecież każdemu z nas zależy, aby  nie straciły one swojego naturalnego i atrakcyjnego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here