Chcesz nagrywać swoje rowerowe wycieczki? A może szukasz kamery do rejestracji swoich codziennych podróży do pracy? W sprzedaży znajdziesz obecnie szeroką gamę różnych modeli kamer sportowych, które świetnie sprawdzą się w tej roli. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Kamera na rower przydaje się zarówno w mieście, jak i na bezdrożach. Zebrany materiał może posłużyć nam po prostu do upamiętnienia naszych wypraw, ale może też stanowić dowód wtedy, gdy będziemy uczestnikami kolizji lub wypadku. Dobra kamera sportowa może być więc świetną inwestycją, nad którą warto się zastanowić, gdy regularnie korzystajmy z roweru.

Parametry techniczne kamery sportowej na rower

To od nich zależy jakość nagrywania oraz materiału. Nie musimy jednak wydawać dużo na kamerę, która zapewni bardzo dobrą jakość nagrań. Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszą się kamery 4K, które pozwalają na nagrywanie w tej właśnie rozdzielczości. Taka kamera sportowa 4K to wydatek od około 400 do ponad 2000 złotych w zależności od marki i parametrów.

Przy wybieraniu odpowiedniej kamery zwróćmy uwagę jednak nie tylko na jej rozdzielczość, ale też na inne parametry, w tym liczbę klatek na sekundę, sposób łączenia się z komputerem w celu przekazania plików, kąt widzenia, sposób włączania i wyłączania kamery, pojemność akumulatora.

Montaż kamery sportowej na rower

Bardzo ważna sprawa to również sposób montażu kamery sportowej na rower. Tutaj mamy zasadniczo kilka możliwości. Kamera najczęściej mocowana jest na kierownicy roweru z użyciem specjalnego uchwytu. Możemy ją wtedy łatwo założyć i zdjąć. Minusem są jednak wstrząsy, gdy jedziemy po nierównej drodze.

Wobec tego kamerę możemy założyć również na sobie – możemy wykorzystać w tym celu specjalne uchwyty przeznaczone do kasku rowerowego albo uprząż, która pozwala na zamontowanie kamery na piersi.

Pamiętajmy też o tym, że by chcemy jeździć w deszczowej pogodzie lub na trasie, gdzie pojawia się błoto, nasza kamera sportowa powinna być wyposażona w odpowiednią obudowę zabezpieczającą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here