Jakie żaluzje dobrać do białych okien

W domach przeważają jasne ramy okienne. Są one rozwiązaniem uniwersalnym, które optycznie rozjaśnią pomieszczenie. Białe okna współgrają ze wszystkimi barwami panującymi we wnętrzu. Jakie żaluzje dobrać do białych ram okiennych?

Żaluzje do białych okien – aluminiowe czy może drewniane? Co się lepiej sprawdzi?

W sprzedaży dostępne są żaluzje aluminiowe oraz te drewniane, czyli wykonane ze sklejki. Największą popularnością cieszą się modele aluminiowe. Co ważne, bez trudu wybierzemy odpowiadający nam kolor osłon, gdyż można je zakupić w szerokiej gamie kolorystycznej. Możemy wybierać między innymi wśród żaluzji w kolorze miedzianym, złotym, srebrnym, brązowym, beżowym czy szarym. Ponadto nabyć można też produkty w wykończeniu drewnopodobnym.

Innym rozwiązaniem jest inwestycja w żaluzje drewniane. Modele te produkowane są ze sklejki drewnianej, na przykład z drewna bambusowego czy lipowego. Warto dodać, że drewno może być też laminowane. Żaluzje drewniane różnią się od modeli aluminiowych zazwyczaj szerszymi lamelami. Oczywiście, są one też droższe w zakupie. Tak samo, jak modele aluminiowe, da się je nabyć w licznych wariantach kolorystycznych.

Konstrukcja żaluzji – na co postawić?

Kupując osłony okienne do białych okien, należy też zwrócić uwagę na samą konstrukcję. Znajdziemy dwa typu produktów, czyli modele pionowe i poziome. Najchętniej wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych są żaluzje poziomie. Takie modele składają się z poziomo ułożonych lamelek, połączonych ze sobą sznurkami. Ich budowa pozwala na dowolne sterowanie kątem nachylenia listewek. Żaluzje poziome gwarantują nam maksymalne doświetlenie wnętrza. Produkty pionowe są lepszą opcją do biur oraz budynków użyteczności publicznej.

Jaki kolor żaluzji będzie pasował do białych okien?

Wybierając żaluzje do białych okien, należy też zwrócić uwagę na ich kolor. Wbrew pozorom do białych ram okiennych nie musimy sięgać po żaluzje w jasnych barwach. Oczywiście, można postawić na białe żaluzje, które będą prezentowały się stylowo i elegancko. Nie jest to jednak jedyny wybór. Odcień osłon może współgrać kolorystyczne z wystrojem wnętrza, meblami, ścianami czy barwą parapetu. Możemy jednak pójść dalej i wybrać intensywny kolor żaluzji, który doda pomieszczeniu nieco życia i charakteru. Nie bez znaczenia są też wszystkie dodatki, takie jak sznureczki, tasiemki, elementy montażowe czy sterujące.

Osłony okienne muszą być funkcjonalne i estetycznie wykonane. Nie mogą przytłaczać wnętrza, a powinny zapewniać mu dobrą ochronę przed słońcem oraz być jego elementem dekoracyjnym. Wiele osłon znaleźć można na https://anwis.pl/pl/zaluzje-drewniane-i-bambusowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here