Wyciskarka do soków to nieodłączny element wyposażenia kuchni każdej osoby, która prowadzi zdrowy tryb życia. Soki w kartonach nie są niestety zbyt dobrym źródłem witamin i minerałów, dlatego też chcąc dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, warto postawić na wyciskarki do warzyw i owoców.

Wyciskarki swoim wyglądem przypominają bardzo sokowirówki, jednak w odróżnieniu od nich działają w nieco inny sposób, ponieważ są bardziej precyzyjne, dzięki czemu mogą wycisnąć większe ilości soku (nawet z liściastych warzyw). Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas zakupu tego sprzętu?

Czym jest wyciskarka do soków?
Wyciskarka to wolnoobrotowe urządzenie, przez co wyciskanie soku jest dosyć czasochłonne, jednak takie urządzenie pracuje dużo ciszej niż sokowirówka i co najważniejsze, nie podgrzewa soku. Dzięki temu sok zawiera wszystkie swoje witaminy i minerały, a powstały odpad jest stosunkowo niewielki.

Moc urządzenia
Podczas zakupu wyciskarki do soków najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest moc urządzenia. Obecnie w sklepach można zakupić wyciskarki, których moc mieści się w granicach od 100 do 450 W. W sytuacji, gdy sok będzie wyciskany wyłącznie z miękkich owoców, to lepiej postawić na sprzęt o mniejszej mocy. Jeśli jednak sok będzie wyciskany również z twardych owoców oraz warzyw, to najlepiej postawić na urządzenie o większej mocy. Niektóre osoby decydują się na początek na zakup wyciskarki o niewielkiej mocy, jednak bardzo szybko dochodzą do wniosku, iż był to błąd. Z tego też względu lepiej od razu zakupić nieco mocniejsze urządzenie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Podczas zakupu wyciskarki warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób odprowadzany jest miąższ. W tym przypadku stosuje się dwie możliwości. Miąższ może bowiem trafiać do osobnego pojemnika lub też pozostawać na sitku, jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest to pierwsze. Dlaczego? Z tego względu, gdyż nie trzeba co jakiś czas rozkręcać urządzenia, aby usunąć nadmiar miąższu, który może utrudniać pracę. W następnej kolejności warto sprawdzić, czy do wyciskarki zostały dołączone wymienne wałki ślimakowe, ponieważ dzięki nim można wycisnąć sok nie tylko z warzyw i owoców, ale również z ziół oraz liści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here