Jesteś na etapie aranżacji małego mieszkania? A może szukasz inspiracji, bo chcesz odmienić wystrój kuchni i salonu? W każdym z tych przypadków trafiłeś idealnie. Dzisiaj podpowiadamy, jak urządzić salon z aneksem kuchennym.

Kuchnia z salonem – o czym warto wiedzieć?

W łączonym wnętrzu priorytetem powinna być funkcjonalność. Wybierając meble do kuchni zrezygnuj z niepotrzebnych elementów i wybierz te, które będą odpowiadać rzeczywistym potrzebom Twojej rodziny.  Pamiętaj, aby stworzyć sobie przestrzeń nie tylko do gotowania, ale i przechowywania.

W kuchni jest to bardzo ważne ze względu na ilość akcesoriów, z których będziesz korzystać podczas przygotowywania posiłków. Takie rozwiązanie pozwoli Ci łatwo uniknąć konieczności ustawiania dużej ilości rzeczy na blacie.  Zastanów się, co mogłoby najbardziej ułatwić Ci funkcjonowanie w kuchennym wnętrzu – szafki i półki ścienne, półki wysuwane czy może półki mobilne?

Nie zapominaj jednak, że diabeł tkwi w szczegółach. Na równi z wymiarami i kolorystyką mebli, postaw na ich atrybuty dotyczące zastosowanego materiału. Meble kuchenne wykonane z drewna odznaczają się z reguły największą trwałością i odpornością na uszkodzenia, dlatego jest spora szansa, że będą Ci służyć przez długie lata.

Oddziel aneks kuchenny od salonu

Zaakcentowanie stref wchodzących w skład zintegrowanego pomieszczenia to rzecz, której powinieneś poświęcić nie mniej uwagi. W przypadku wielu aranżacji z powodzeniem wykorzystywane są w tym celu meble – stół z krzesłami czy sofa zazwyczaj w zupełności wystarcza żeby sprawnie oddzielić strefę wypoczynkową od jadalnianej. Możesz też wykazać się większą kreatywnością i wykorzystać w tym celu podłogi (szczególnie te o odmiennej fakturze i kolorystyce ), a także zdecydować się na dywany. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, które możesz dopasować do wielkości każdego wnętrza.

Jak podkreślają eksperci z salonu meblowego sfmeble.pl – w oddzieleniu każdego z pomieszczeń pomocne może być pomalowanie ścian w odmiennych kolorach. Pamiętaj jednak, aby unikać zbyt dużych dysproporcji. Obecnie najbardziej trendy są aneksy kuchenne, które kolorystycznie wkomponowują się w salon.

Wstaw stół z krzesłami

Oczywiście, jeśli pozwala Ci na to metraż. W przypadku, gdy dysponujesz ograniczoną ilością miejsca lepszym wyborem może okazać się kuchenna wyspa. Dbając o to, aby dostęp do blatu był możliwy z każdej strony, stworzysz nie tylko miejsce do spożywania posiłków, ale także umożliwisz rodzinie czynny udział w kuchennym życiu. Bo chyba zgodzisz się, że są sytuacje, w których przydają się dodatkowe ręce do pomocy?

Innym pomysłem, który może tutaj znaleźć zastosowanie, będzie blat oddzielający kuchnię i salon. Mały kącik świetnie sprawdzi się w przypadku singla, jak i w zupełności wystarczy dla kameralnego grona dwóch osób. Jego zalety docenisz także podczas imprez i towarzyskich posiadówek – podłużny blat doskonale odnajdzie się przecież w roli bufetu.

Wybierz wygodną sofę

To głównie ona będzie się znajdować w centrum salonowego życia. Postaraj się, aby posiadała wszystkie niezbędne funkcjonalności. Dobry materiał, wygodne oparcie, dopasowujące się do kształtu ciała siedzisko i podłokietniki – to udogodnienia, które najmocniej wpłyną na komfort jej użytkowania. Zadbaj także o to, aby kolorystyką i formą pasowała nie tylko do sąsiadujących z nią foteli, ale i krzeseł w jadalni. W przypadku, gdy salon i jadalnia występują osobno, zasada ta nie musi być praktykowana, jednak w łączonych pomieszczeniach spójność pod kątem estetyki jest podstawą, jeśli nie chcesz uzyskać efektu stylistycznego chaosu i niedopasowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here