Nowoczesne rolety

W świecie rolet nie brakuje innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu zapewnienie maksymalnej wygody i zadowolenia klientów. Nowinki technologiczne dotyczą różnych kwestii i mogą naprawdę zaskoczyć osoby, które jak dotąd stawiały na klasyczne firany lub ostatni raz kupiły rolety przed wieloma laty. Sprawdź, co warto wiedzieć o współczesnych roletach przed wizytą w sklepie.

Możliwość dostosowania poziomu jasności

Jeszcze kilkanaście lat temu rolety dość mocno zaciemniały pomieszczenie. Wiele osób chciałoby jednak wpuścić odrobinę promieni słonecznych do salonu lub kuchni, a jednocześnie zabezpieczyć się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem mogą okazać się dostępne pod adresem https://rollcenter.pl/ rolety dzień i noc, w których co drugi pasek jest przezroczysty i działa jak firana.

Sporą popularnością cieszą się również plisowane rolety, których największą zaletą jest możliwość dowolnej regulacji. W klasycznych modelach materiał można jedynie opuścić z góry. Rolety harmonijkowe można przesuwać w dowolny sposób i umieścić w pozycji, w której materiał zaczyna się na dole okna i kończy w jego połowie. W ten sposób można skutecznie odgrodzić się od sąsiadów, a jednocześnie zapewnić dostateczną ilość naturalnego światła.

Regulacja temperatury w pomieszczeniu

To wcale nie jest żart – rolety naprawdę mogą pomóc w regulacji temperatury w mieszkaniu. Wystarczy zdecydować się na rolety termoizolacyjne, które zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się mieszkania. Taki model może przydać się zwłaszcza w pomieszczeniach skierowanych na południe, które po powrocie z pracy przypominają czasami saunę. Przed mocnymi promieniami słonecznymi chroni specjalny materiał z warstwą termoizolacyjną.

Rolety termiczne sprawdzą się jednak nie tylko w upalne dni. Zimą mogą skutecznie zatrzymywać ciepło w salonie lub sypialni, co może mieć znaczący wpływ na rachunki za ogrzewanie. Ponadto wysokiej jakości materiał zapewnia przyjemny półmrok, który ułatwia zasypianie i pozwala na głęboki, nieprzerwany sen. Takie rolety mogą również zmiękczać naturalne światło, dzięki czemu będzie przyjemniejsze i mniej męczące dla oczu.

Bezinwazyjny montaż

W dzisiejszych czasach można zapomnieć o konieczności wiercenia dziur w ścianie lub w oknie, żeby zamontować rolety. W sklepie Rollcenter.pl prawdziwym hitem są rolety montowane w sposób bezinwazyjny, czyli są przyklejane do ramy okna przy pomocy specjalnych taśm lub klejów. Do takiego montażu nie trzeba mieć doświadczenia, ponadto można go przeprowadzić nawet w środku nocy.

Rolety z montażem bez ingerencji w ścianę lub okno są polecane zwłaszcza osobom, które wynajmują mieszkanie i nie mogą dokonywać w nim widocznych zmian. Takie rozwiązanie może sprawdzić się także w przypadku okien z ważną gwarancją. Firmy nie uznają reklamacji, jeśli w oknie wywiercono dziury potrzebne do zamocowania rolet. W przypadku modeli bezinwazyjnych można zatem uniknąć utraty gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here