komplet sztućców na 12 osób

Nieodłącznym elementem atrakcyjnego nakrycia stołu i naturalnym dopełnieniem eleganckiej zastawy stołowej są noże, widelce i łyżki. Na obiadowy komplet sztućców na 12 osób składają się również inne, niezwykle przydatne akcesoria, w tym charakterystyczne sztućce deserowe oraz pojedyncze, duże sztućce przeznaczone do obsługi waz, półmisków, pater czy salaterek. Jakich akcesoriów nie powinno zatem zabraknąć w dużym komplecie obiadowym?

Przydatne akcesoria do zastawy stołowej

Inwestując w drogi komplet ze sztućcami dla 12 osób, warto zapoznać się bliżej z jego pełnym składem. Co powinno znaleźć się w takim zestawie, by uznać go za w pełni kompletny? Podstawą są oczywiście tradycyjne sztućce obiadowe, czyli noże, widelce i łyżki stołowe w liczbie 12 sztuk każdego rodzaju. Częścią rozbudowanych zestawów są także łyżeczki do herbaty i widelczyki deserowe. Poza tym profesjonalny zestaw sztućców na 12 osób powinien być również wyposażony w jedną dużą łyżkę do zupy, łyżkę wazową i łyżkę do sosów, przynajmniej jeden widelec do mięs, łyżkę lub widelec do sałatek, a także łyżeczkę do cukru. W składzie bardziej rozbudowanych kompletów możemy znaleźć także bardziej specyficzne akcesoria, na przykład szczypce do kostek cukru czy łopatki do ciasta. Tego typu akcesoria można oczywiście dokupić osobno, ale gdy wszystkie sztućce pochodzą z jednego kompletu, nakrycie stołu prezentuje się znacznie bardziej elegancko.

Jaki rodzaj sztućców wybrać?

Pomijając kwestię części składowych obiadowego zestawu ze sztućcami dla 12 osób, o wyborze jego konkretnej wersji decydować powinna jakość oraz styl wykonania. W sprzedaży znajdziemy mnóstwo kompletów wykonanych ze stali szlachetnej, o zróżnicowanym kształcie, rozmiarze i ciężarze sztućców, a także o różnych sposobach ich zdobienia. Na rynku znajdziemy również sztućce srebrne, posrebrzane lub pozłacane. Jeśli interesuje nas elegancki zestaw sztućców na 12 osób, w przystępnej cenie, najlepszym wyborem będą markowe sztućce wykonane z dobrej jakości stali nierdzewnej, pochodzące od sprawdzonego producenta, znanej na rynku marki, w stylu wykonania dopasowanym do naszych aktualnych potrzeb.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem dużego zestawu sztućców na 12 osób, wybierz taki komplet, w którym prócz podstawowych sztućców stołowych i deserowych, znajdziesz również dodatkowe akcesoria, takie jak łyżka wazowa, widelec do mięsa, łyżka do sałatek czy łyżeczka do cukru. Dzięki temu przygotowanie atrakcyjnego nakrycia stołu będzie łatwiejsze i nie będziesz tracić czasu na poszukiwanie sztućców, które już znajdują się w zestawie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here