łóżko do pokoju dziecięcego

Wybór właściwego łóżka dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Musimy pogodzić cechy estetyczne z funkcjonalnymi, a wybrany produkt powinien sprostać najczęściej niemałym wymaganiom przyszłego użytkownika. Priorytetem jednak zawsze będzie bezpieczeństwo i trwałość mebla. Gdzie szukać łóżka, które połączy wszystkie wymagane cechy?

Gdzie szukać trwałych i ładnych łóżek dziecięcych?

Szeroka oferta rynkowa wcale nie ułatwia zadania. Łóżka dziecięce znajdziemy w ofercie niemal każdego producenta lub dystrybutora mebli. Zachwycają kolorami, kuszą pięknymi formami, niekiedy szokują ceną. Jak nie zginąć w gąszczu propozycji? Zacznijmy od zastanowienia nad tym, czego tak naprawdę potrzebujemy. Czy ma to być prosty mebel, którego konstrukcja składa się z ramy, stelaża i materaca, czy może zależy nam na uzyskaniu dodatkowej przestrzeni do magazynowania w postaci wysuwanej szuflady? Jak duże ma być łóżko i czy dodatkowo powinno oferować możliwość przenocowania okazjonalnych gości? Wolimy ascetyczną formę surowego drewna, czy raczej skłaniamy się ku meblom w pełni tapicerowanym?

Dużo zależy też od przestrzeni, jaką dysponujemy oraz od tego, czy pokój dziecięcy przygotowujemy z myślą o jednym lokatorze, czy też mieszkańców będzie więcej. W przypadku jednego dziecka optymalnym rozwiązaniem może okazać się łóżko parterowe łączące kilka funkcji użytkowych. Doskonałym przykładem jest model Dawid z oferty MEBLERAJO – jest on dostępny na stronie: https://meblerajo.pl/lozka-parterowe-dla-dziecka,c215.html. Szerokość 205 cm oraz 95 cm głębokości to wymiary, które z powodzeniem zaspokoją potrzeby nie tylko kilkulatków, ale też nastolatków. Unikniemy w ten sposób uciążliwej i kosztownej wymiany łóżka wraz ze wzrostem dziecka, a sam mebel dzięki zgrabnej formie doskonale wkomponuje się w przestrzeń mieszkalną.

Więcej niż łóżko

Dogodne warunki snu to oczywiście najważniejszy z wymogów stawianych przed łóżkiem dziecięcym, w przypadku omawianego modelu możemy jednak liczyć na wiele więcej. W trakcie dnia łóżko zmienia się w wygodną sofę z dużymi poduchami odgrywającymi rolę oparcia. Swobodnie mogą na niej rozsiąść się domownicy, jak i goście. A jeśli któryś z nich postanowi przedłużyć swoją wizytę, to wystarczy wysunąć wyposażoną w materac szufladę, co pozwoli na stworzenie dodatkowego, równie wygodnego i ergonomicznego miejsca do spania. Nie ma obaw o trwałość, konstrukcja mebla oparta jest na solidnej ramie wykonanej z drewna sosnowego. Możemy wybierać wśród wielu rodzajów wykończeń, decydując się na całkowitą biel lub zestawienia zdecydowanie kontrastowe. Gama kolorystyczna jest szeroka i z pewnością pozwoli pogodzić gusta rodziców i dzieci. 

A co jeśli nasza rodzina jest liczniejsza? W takim przypadku ponownie odsyłamy do bogatej oferty firmy MEBLERAJO. Znajdziemy tu rozwiązania dwu, trzy, a nawet czteroosobowe. Tym, co je łączy jest wysoka jakość wykonania wynikająca z zastosowania trwałych materiałów oraz starannego montażu. Bez trudu dobierzemy też biurka, szafki, stoliki i regały stanowiące wzorniczą kontynuację stylistyki łóżka. Stworzone w ten sposób wnętrze będzie nie tylko ergonomiczne, ale też estetyczne i ponadczasowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here