rauch kominy

Kominy systemowe od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Coraz częściej można usłyszeć opinie, że w najbliższych latach wyprzedzą pod względem popularności tradycyjne kominy murowane. Czy to możliwe? Czym są kominy systemowe i jak to się stało, że szturmem pobiły rynek kominowy? Jakie są ich zalety i dlaczego okazują się lepszą alternatywą dla swoich murowanych poprzedników? Odpowiadamy!

Dlaczego popularność systemów kominowych rośnie?

Ogrzewanie budynków przez całe dziesięciolecia kojarzyło nam się głównie z piecami i kotłami, do których opalania zazwyczaj wykorzystywano drewno lub węgiel. Kiedy rozpowszechniły się kotły gazowe i olejowe, zaczęto stosować inne metody do ogrzewania budynków. Spaliny z tych urządzeń zawierają duże ilości pary wodnej, a co gorsza – mają stosunkowo niską temperaturę, a to sprawia, że para skrapla się w przewodzie kominowym. Aby temu zapobiec w tradycyjnych kominach zaczęto montować specjalne wkłady ochronne. Zaczęto również stosować niezależne systemy kominowe. Systemy kominowe bardzo szybko stały się prawdziwym hitem i obecnie widać ogromne zainteresowanie klientów nowymi rozwiązaniami i wykorzystywaniem ich w projektach domów. Systemy kominowe to przede wszystkim oszczędność czasu i środków finansowych. Ich budowa jest niezwykle prosta. Wybrane urządzenie możemy zainstalować samodzielnie, korzystając jedynie z dołączonej do kompletu instrukcji lub skorzystać z pomocy specjalistów dostępnej w bardzo atrakcyjnej cenie (fachowcy wiedzą, że instalacja systemu kominowego ni sprawi im większych trudności). Systemy kominowe można dostosować do wszystkich typów spalin i do zdecydowanej większości systemów grzewczych. Ważne jest również to, że w dużej części są produkowane z naturalnych materiałów, które nie są szkodliwe dla środowiska.

System kominowy czy komin murowany?

Budowa domu to bardzo skomplikowany proces. Nawet jeżeli korzystam z pomocy profesjonalnych projektantów, wciąż samodzielnie musimy podejmować decyzje dotyczące wielu kwestii (nie tylko wyglądu salonu lub umieszczenia półek w kuchni). Jednym z trudniejszych wyborów przy budowaniu domu jest wybór pomiędzy systemami kominowymi i tradycyjnymi kominami murowanymi. Wiele osób decyduje się na tradycyjne rozwiązanie, ponieważ można spotkać z opinią, że taka opcja jest bardziej wytrzymała. Poza tym instalacja tradycyjnego komina jest zdecydowanie bardziej skomplikowana i droższa niż montaż systemu kominowego. Wyższa cena tradycyjnych konstrukcji nie oznacza jednak, że są bardziej wytrzymałe. Systemy kominowe https://systemykominowe-rauch.pl/ można zamontować w bardzo atrakcyjnej cenie i mieć przy tym pewność, że będą nam służyć przez długie lata. Warto również zwrócić uwagę na to, że zastosowanie kotłów najnowszych generacji zapewnia doskonałą wydajność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here