W sklepach z wyposażeniem wnętrz i salonach meblowych bez trudu znajdziemy meble w różnym stylu, pasujące do wszystkich wnętrz w naszym domu. Możemy też stworzyć indywidualny projekt mebli w firmie zajmującej się ich produkcją na zamówienie. Czasem jednak warto pokusić się o własnoręczne wykonanie oryginalnych mebli do domu. Wbrew pozorom, nie musi być to takie trudne i nie musi wymagać dużego doświadczenia.

Modne meble z palet

Niskim kosztem i bez zbędnego nakładu pracy możemy wykonać estetyczne, trwałe, a co najważniejsze dla wielu osób – unikalne meble z palet. Stoliki czy fotele z takiego powszechnie dostępnego materiału mogą powstać naprawdę szybko.

Meble z palet sprawdzą się tak samo dobrze we wnętrzach mieszkalnych, jak i na balkonie czy na tarasach. Do ich wykonania potrzebujemy europalet, takich jak te wykorzystywane przy transporcie różnych towarów do sklepów. Europalety wykonane z drewna są dzięki temu powtórnie wykorzystane, co doskonale wpisuje się w proekologiczne trendy.

Prócz europalet konieczna jest piła, wkrętarka, młotek i gwoździe, kawałki drewna, lakier, miarka i ewentualne elementy wykończeniowe – np. poduszki na siedzisko, jeśli z europalet ma powstać kanapa. Wszelkie niezbędne akcesoria do mebli możemy kupić w niskiej cenie w internecie. Dobre zaplanowanie prac i rozrysowanie potrzebnych elementów mebla na zwykłej kartce papieru – lub wygodniej na papierze milimetrowym sprawi, że szybko zbudujemy pożądany mebel.

Wygodne łóżka

Kupno łóżka do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego wcale nie jest taką prostą sprawą, zwłaszcza gdy chcemy zaaranżować takie wnętrze w niecodzienny sposób. Można samodzielnie zaprojektować łóżko z desek w kształcie np. domku i zbudować je własnoręcznie. Potrzeba przy tym solidnych oheblowanych desek, kątowników i tym podobnych przedmiotów oraz narzędzi stolarskich, aby móc je wykonać.

Warto pamiętać, aby wymiary konstrukcji łóżka dla dziecka dostosować do wielkości materaca. Najpierw buduje się szkielet łóżka z grubych drewnianych listewek, a dopiero później robi się ramę łóżka, która zależy od naszej pomysłowości i potrzeb.

Półki na książki

Jeśli wśród kolekcji mebli, które wybraliśmy do pokoju dziennego, sypialni lub salonu nie ma np. regału na książki, nie będzie problemu, aby zbudować go samodzielnie. Płyty meblowe i półki niezbędne do jego wykonania możemy kupić w każdym sklepie budowlano-remontowym, albo w sklepie oferującym fronty meblowe. Na miejscu pracownicy dotną płyty do pożądanego dla nas rozmiaru. Pozostanie nam tylko je skręcić przy użyciu kołków i wkrętarki elektrycznej. Przydadzą się też wsporniki do półek, zwłaszcza jeśli zamierzamy na nich ustawić grube i ciężkie tomy książek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here