Chyba już wszyscy z nas wiedzą o drzwiach antywłamaniowych. Jednak tylko niektórzy wiedzą, że możemy kupić też antywłamaniowe okna. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Zabezpieczenie swojego mienia przed kradzieżą to dla wielu osób priorytet. Jeśli nie chcesz narażać się na włamania, pamiętaj o tym, jak ważne są odpowiednie drzwi, które stanowią wejście do domu – jeśli nie będą zabezpieczone, nasz dom będzie stał otworem dla włamywaczy. Nie możemy jednak zapominać o tym, że włamywacze mogą dostać się do domu nie tylko drzwiami, ale również oknami.

Okna antywłamaniowe – jak są zbudowane?

Okna tego rodzaju różnią się w stosunku do zwykłych swoją konstrukcją. Posiadają szereg zabezpieczeń, pozwalających na uzyskanie większego poziomu ochrony. To między innymi wzmocniona konstrukcja skrzydła oraz ramie, zabezpieczenie przed wyważeniem, szyby odporne na zbicie, a także klamki, które są zabezpieczone przed nieuprawnionym otwarciem.

Taka konstrukcja powoduje, że okna antywłamaniowe są w stanie zapewnić znacznie większy poziom bezpieczeństwa niż zwykłe okna. Oczywiście, wraz ze zwiększonym poziomem ochrony w górę idzie również cena. Czy opłaca się kupować takie właśnie okna?

Okna antywłamaniowe – kiedy się sprawdzą?

Okna tego rodzaju warto kupić wtedy, gdy zależy nam na większym bezpieczeństwie – mogą być one stosowane jako uzupełnienie rolet antywłamaniowych, ale możemy też zrezygnować z ich zakupu – wtedy możemy zmniejszyć koszty.

Okna antywłamaniowe są polecane tam, gdzie ryzyko włamań i kradzieży jest większe – w domach położonych z dala od innych siedzib ludzkich, w pomieszczeniach znajdujących się na parterze, a także wtedy, gdy w domu przechowujemy cenne przedmioty, na przykład dzieła sztuki, dużą gotówkę i inne wartościowe rzeczy. 

Okna antywłamaniowe – gdzie można je kupić?

Dzisiaj okna antywłamaniowe możemy zakupić w wielu firmach – oferują je zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci.

Ceny są zwykle o 30-50% wyższe w stosunku do zwykłych okien, niemniej dużo zależy od tego, z jakim rodzajem konstrukcji i poziomem zabezpieczenia mamy do czynienia. Najlepiej skontaktować się z kilkoma sprzedającymi, aby uzyskać wyceny, a potem dobrać najlepsze okna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here