Aranżacja kawalerki często może stanowić nie lada wyzwanie. Kawalerka łączy w sobie przestrzeń sypialną, dzienną i często także biurową. Dowiedz się jak zyskać więcej miejsca, zagospodarować funkcjonalnie przestrzeń i urządzić nowocześnie małe mieszkanie.

Małe mieszkanie to spore wyzwanie i wymaga sprawnego wykorzystania każdego centymetra, jednocześnie tak by zachować estetykę i nadać maksymalną funkcjonalność. W większości przypadków dobrym rozwiązaniem bywa połączenie części kuchennej i pokoju, choć nie zawsze jest możliwe czy trafione. Owe połączenie może być niekoniecznie w formie zupełnie otwartej przestrzeni, ale w opcji częściowo zabudowanej lub oddzielającej. Optycznie można powiększyć pokój w znany od dawna sposób czyli jasnymi kolorami farby i lustrami.

Jak więc zaprojektować ładny i praktyczny pokój na niewielkim metrażu?   

Dobre decyzje w urządzeniu wnętrza będą odzwierciedlały się w przyjemności jego użytkowania. Pomocą posłużą meble wielofunkcyjne znane także jako meble inteligentne. Są to meble posiadające jak sama nazwa wskazuje kilka funkcji i zastosowań – zatem oszczędzamy miejsce, wydatki na kilka mebli, zyskujemy porządek, estetykę i nowoczesny design.

Bardzo trafnym rozwiązaniem jest schowanie w ścianie lub regale podwójnego łóżka i możliwość rozłożenia go na nocny odpoczynek. Łóżko wielofunkcyjne, gdy jest złożone do regału nie zdradza swojej funkcji sypialnej. Dzięki sprytnym systemom w łatwy sposób składamy i rozkładamy łóżko jednym ruchem ręki. Łóżka wielofunkcyjne są też świetnym pomysłem na aranżacje pokoju gościnnego, pokoju dziecka czy po prostu sypialni. Estetyka i porządek dzięki łóżkom chowanym jest niezastąpiona w każdym wystroju wnętrz.

Jeśli w danym pokoju potrzebujemy stworzyć także miejsce do pracy to idealne będzie łóżko-biurko w opcji dostosowanej do naszego wnętrza czyli pionowe lub poziome. Łóżko składane do biurka może także posiadać biblioteczkę, półki i akcesoria. Rozkładając łóżko do spania nie musimy się martwić rzeczami pozostającymi na biurku, zgrabnie chowają się do wnętrza nie zmieniając swojej pozycji.

Innymi przydatnymi meblami będą różnego rodzaju stoły wielofunkcyjne np. stół 3 w 1 (stolik kawowy + stół obiadowy + funkcjonalny schowek) czy puf 5w1 –  mieszczący w sobie 5 krzeseł, które dopasują się do każdego wnętrza. Meble inteligentne są w stanie zaspokoić nasz potrzeby w mieszkaniu przy ograniczeniu zużycia przestrzeni. Ich istotą jest funkcjonalność i niebanalny design.

Sprawdź ofertę producenta www.lozka-wielofunkcyjne.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here