Podstawa do stołu – jak wybrać najlepszą w najkorzystniejszej cenie?

0
1331

We współczesnym świecie stale podążamy za najnowszymi trendami. Chcemy mieć to co najlepsze, to co modne, to co będzie świadczyło o naszym wysokim statusie materialnym oraz doskonałym guście. Przy wyborze mebli najczęściej zwracamy uwagę na cenę oraz oryginalne wzornictwo. Decydując się na wybór na przykład wymarzonego stołu do jadalni, stolika kawowego, czy biurka, wcale nie jesteśmy skazani wyłącznie na gotowe projekty z sieciówek. 

Warto zapoznać się z ofertą firm produkujących poszczególne elementy stołu według indywidualnego projektu klienta. Podstawa do stołu, blat, dodatkowe elementy – te części możesz zaprojektować i wybrać oddzielnie! Sprawdź! 

Czy wszystkie stoły są takie same? 

Każdy stół jest inny. Ma na to wpływ wiele czynników. Po pierwsze przeznaczenie stołu może być różne. Inaczej będzie wykorzystywany stół do jadalni, inaczej blat roboczy lub biurko a zupełnie inaczej mały stolik kawowy. 

Standardowo przyjmuje się, że stół służący do pracy i spożywania posiłków powinien mieć odległość krawędzi płyty roboczej od podstawy stołu rzędu 680-730 mm. Odległość od podłogi do listwy podpłytowej powinna wynosić co najmniej 600 mm, a długość krawędzi roboczej na jedno miejsce powinna równać się co najmniej 550 mm. Dla dwóch miejsc to już wielkość rzędu 1100 mm. 

Niezależnie od wymiarów użytkowych stołu, jedno jest pewne, aby stół mógł stać kluczowa jest odpowiednia podstawa do stołu. Taka podstawa inaczej będzie wyglądać w przypadku stołu kuchennego, inaczej w stoliku do gry w szachy, inna podstawa zostanie zastosowana w kościelnym ołtarzu, a inna w lesie, gdzie stanie stół piknikowy.

Podstawa do stołu – wiele rodzajów jeden cel

Podstawa do stołu musi być również odpowiednio dostosowana do charakteru blatu. Musi dobrze pasować do kształtu i wielkości najbardziej wierzchniej części stołu. 

Wyróżniamy podstawy do stołów wykonane z drewna, z metalu, z kamienia, korka czy tworzyw sztucznych. Podstawa do stołu wcale nie musi być nudna i wykonana wyłącznie z jednego rodzaju materiału. Może być podzielona na bazę, którą można wykonać np. z mosiądzu, stali lakierowanej proszkowo, stali nierdzewnej barwionej, stali nierdzewnej polerowanej, stali nierdzewnej szlifowanej lub żeliwa. Następnie kolumna może być drewniana, drewniana z elementem stalowym, z mosiądzu ze stali nierdzewnej barwionej, polerowanej lub szlifowanej lub żeliwnej. Z różnych materiałów może być wykonany także rdzeń podstawy oraz powierzchnia zewnętrzna. Kolor podstawy do stołu zależy zazwyczaj od indywidualnych preferencji klienta.

Wymiary podstaw do stołów mogą być bardzo różne. Tutaj wszystko zależy od przeznaczenia i zastosowania finalnego stołu. Tak naprawdę, od wyboru do koloru.

Posiadasz już blat, do którego chcesz dobrać pasującą podstawę do stołu? Zwyczajnie nie chcesz decydować się na zakup zwykłego, kompletnego stołu z sieciówki i zależy Ci na indywidualnym projekcie blatu, podstawy do stołu i dodatkowych okuć? Wybierz firmę mebella.pl, która od wielu lat wykonuje projekty stołów na indywidualne zamówienie, w oparciu o preferencje i sugestie każdego klienta. Już dzisiaj postaw na oryginalny i designerski stół, które odmienią Twoje wnętrze na dobre!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here