Likwidacja zmarszczek – dotyczy osób w prawie każdym wieku!

0
606

Każdy z nas, niezależnie od płci i wieku chciałby cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem. Niestety, nawet mimo dbania o prawidłową dietę, codzienną pielęgnację oraz zdrowy tryb życia, wraz z upływem lat na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Chociaż proces starzenia się skóry uzależniony jest od wielu czynników – w tym genetyki lub środowiska, to prędzej czy później na twarzy każdej osoby pojawia się zmarszczki. Jak sobie z nimi radzić? Najlepiej postawić na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Aby były skuteczne należy dopasować je do wieku i kondycji skóry.

Zabiegi dla osób 35+

Jak powinieneś dbać o skórę, gdy zaczynasz zauważać na twarzy pierwsze zmarszczki? W wieku 35+ warto postawić na łagodne zabiegi, które będą delikatnie oczyszczać skórę, nawilżać ją oraz odżywiać. Doskonałą propozycją jest mikrodermabrazja diamentowa. Może być stosowana nawet u osób z wrażliwą skórą. Polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą strumieni mikrokryształków. Podczas zabiegu cera ulega dotlenieniu i wzmocnieniu, co jest możliwe dzięki stymulacji produkcji kolagenu. W okolicach 35 lat można też stawiać na inny zabiegi nawilżające i złuszczające, na przykład na kwas migdałowy.

Sposoby na zmarszczki – cera dojrzała

O cerze dojrzałej można mówić już około 45 roku życia. Jej cechami charakterystycznymi jest wyraźna utrata jędrności i elastyczności, co spowodowane jest obniżaniem się poziomu kolagenu i elastyny. Na jakie zabiegi warto zdecydować się w tym wieku? Między innymi na mezoterapię igłową z kwasem hialuronowym, który ma silne właściwości wiążące wodę. Wypełnienie zmarszczek tą substancją przynosi doskonałe efekty, które utrzymują się wiele miesięcy – szczególnie, jeżeli zastosuje się usieciowany kwas hialuronowy o większej gęstości i plastyczności. W wieku 45+ sprawdzą się też nici liftingujące, których zadaniem jest przywrócenie ostrego konturu twarzy oraz botoks z użyciem toksyny botulinowej.

Jakie zabiegi kosmetyczne dla osób 65+

Likwidacja zmarszczek po ukończenia 65 roku życia jest dużym wyzwaniem, jednak również w tym przypadku medycyna estetyczna ma dużo do zaoferowania. Gdy skóra jest już bardzo zaawansowana warto stawiać na zabiegi silnie liftingujące, których celem jest odtworzenie punktów podporowych twarzy na brodzie, w dolinie łez przy kościach jarzmowych czy też okolicy przyusznej. W dalszym ciągu doskonałe efekty mogą przynieść nici PDO, które niwelują wiotkość skóry, unoszą opadający owal twarzy oraz poprawiają jej zagęszczenie – w tym przypadku warto jednak postawić na nici z haczykami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here