Baterie z wyciąganą wylewką

Każda gospodyni domowa wie, jak ważny jest dostęp do wszystkich potrzebnych kuchennych sprzętów. Do nich należą nie tylko urządzenia AGD, ale również baterie kuchenne, stosowane przy każdym zlewozmywaku. Za ich pomocą wykonuje się takie obowiązki jak zmywanie talerzy, oczyszczanie warzyw i owoców, a także ich obieranie. Później skupiamy się na nowoczesnych bateriach zlewozmywakowych, które odznaczają się wyjątkowo wysokim stopniem użyteczności oraz dużą popularnością. Przedstawimy ich najważniejszą specyfikację technologiczną, podpowiemy w czym, tkwi ich wyjątkowa sił i przydatność oraz przedstawimy najważniejsze kryteria zakupowe, o których warto pamiętać w tracie przeglądania sklepowych półek. 

Baterie z wyciąganą wylewką – najważniejsze zalety i korzyści 

Wyciągana wylewka może wiele zmienić w Twojej kuchni oraz znacząco wpłynąć na przebieg wielu obowiązków wykonywanych w tym pomieszczeniu. Z pewnością zdarzyła Ci się sytuacja, w której bateria kuchenna okazywała się źle dopasowana. Mogła mieć przykładowo zbyt krótką wylewką, która nie była w stanie doprowadzić wody wszędzie tam, gdzie była potrzebna. Niektóre gospodynie narzekają także na baterie, w których wylewki są nadmiernie wygięte ku górze lub których konstrukcja w inny sposób utrudnia wykonywanie podstawowych prac. 

Z pewnością, sytuacje te da się wyeliminować, jeśli tylko sięgniesz po baterie z odpowiednio wyprofilowana wylewką. Do najchętniej wybieranych należą pod tym względem dwie grupy produktów. Pierwszą tworzą baterie posiadające długą, elastyczną wylewkę, którą możesz swobodnie przemieszczać ponad całą powierzchnią zlewozmywaka. Wylewki takie są łatwe w obsłudze, stabilne oraz wytrzymałe. Nie ulegają awariom zbyt szybko, a wiele gospodyń domowych używa ich przez okres wielu lat bez przerwy. 

Baterie z wyciąganą wylewką to rozwiązanie jeszcze bardziej komfortowe, po które sięga coraz więcej odbiorców. Baterie takie wyposażone są w dodatkowe rozwiązania i elementy konstrukcyjne. Kluczowy jest oczywiście wyciągany wąż, który stanowi przedłużenie samej wylewki. Jego działanie uzupełnia obciążnik, który pomaga zachować stabilność w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Poszczególne dostępne baterie różnią się między innymi długością, na jaką można wyciągnąć natrysk. Niekiedy dochodzi ona nawet do 100 cm. 

Bateria z wyciąganą wylewką – wytrzymała i solidna 

Wybierając baterię nie można zapomnieć o sprawach tak podstawowych, jak materiały wykorzystane w produkcji. Jest to o tyle ważne, że mają bezpośredni wpływ na wytrzymałość danej baterii i jej przewidywany okres przydatności do użycia. Odradzamy wybór baterii kuchennych wykonanych z materiałów niskiej jakości lub wrażliwych na wilgoć. Zdecydowanie lepszym posunięciem będzie sięgnięcie po produkty wykonane z tworzyw nierdzewnych. 

Do takich należą między innymi chrom oraz zyskujący na popularności inox. Różnica pomiędzy nimi jest dość prosta i nie tkwi w zasadzie w kwestiach praktycznych, ale estetycznych. Oba materiały są bowiem równie wytrzymałe i solidne. Różnią się jednak stopniem połyskliwości. Baterie chromowane posiadają najczęściej gładką, połyskliwie oszlifowaną powierzchnię. Bateria kuchenna inox będzie natomiast matowa, tworząc wrażenie materiału w stylu retro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here