praca

Ogłoszeń o pracę jest teraz w Internecie całe mnóstwo. Jest ich tak dużo, że naprawdę nieraz trudno zadecydować, na które z nich warto by było jakoś zareagować, a na które nie ma sensu nawet odpisywać. Błędem jest natomiast odpowiadanie na absolutnie wszystkie wynalezione oferty pracy w Zabrzu. Tylko w teorii zwiększa to szansę powodzenia całej akcji, bo w rzeczywistości sprawia, że kandydat wysyła identycznie brzmiące wiadomości do wszystkich potencjalnych pracodawców i przez to przez żadnego z nich nie jest traktowany poważnie.

Każdy chce być traktowany w sposób indywidualny. Jeżeli więc osoba odpowiadająca za rekrutację otrzyma od kandydata wiadomość, która rozpocznie się standardowym sformułowaniem, najprawdopodobniej ta wiadomość zostanie od razu odrzucona, podobnie jak wszystkie inne wiadomości oparte na standardowych schematach. Skoro więc ta strategia nie działa, najwyższa pora opracować inną. Najwyższa też pora przestać myśleć o poszukiwaniach praca Zabrze jak o spontanicznych łowach, w których może akurat coś uda się ustrzelić, a podejść do nich jak do złożonego procesu, który wymaga dobrego przygotowania.

Aplikując na stanowisko pracownika jakiejś fabryki produkcyjnej, raczej nie trzeba załączać do swojego ogłoszenia listu motywacyjnego, jednakże w przypadku ubiegania się o ważniejsze i wyższe posady, nierzadko okaże się on czymś niezbędnym. Nawet jeśli ogłoszenie o pracę nie będzie tego sugerować. Pracodawcy często celowo nie wymagają od kandydatów listu motywacyjnego, bo chcą po prostu sprawdzić, który z nich dołączy go do wiadomości od siebie i w ten sposób wykaże się nieco bardziej niż inni. Jak znaleźć dobrą pracę w Zabrzu? Samo jej znalezienie nie jest takie ciężkie, bo trudność pojawia się wtedy, gdy tę pracę trzeba zdobyć, pokonując wielu innych kandydatów na to samo stanowisko. Rzeczy trudne nie są jednak niemożliwe. Należy więc tak dostosować CV i list motywacyjny do konkretnego ogłoszenia, aby osoba, która zajmie się przeglądaniem tych dokumentów, uznała, iż przedstawiony w nich człowiek jest kandydatem wprost idealnym dla danego stanowiska.

Nie znaczy to jednak, że w tych dokumentach można oszukiwać i że można w nich pisać rzeczy niezgodne z prawdą, bo tak oczywiście nie jest, dlatego też szczerość zawsze powinna być dla każdego najważniejsza. Wszelkie kłamstewka, nawet te najmniejsze, zazwyczaj bardzo szybko wyjdą na jaw. Często już podczas wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej, gdy pracodawca nagle zaskoczy kandydata pytaniem o informacje zawarte w jego życiorysie. Nie ma więc co przesadzać z tym koloryzowaniem rzeczywistości. Trzeba pisać o tym, co prawdziwe, ale w taki sposób ubierać to w słowa, by wydało się to szczególnie atrakcyjne. Każda praca Zabrze ma zresztą inne wymagania. Akurat w przypadku ubiegania się o stanowisko grafika nieraz ważniejsza od treści CV okaże się jego… szata graficzna. Detale, takie jak chociażby wygląd dokumentu, też mogą mieć zatem spore znaczenie. Nie wolno ich bagatelizować i uznawać za rzeczy mało istotne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here