Jak wybrać odpowiednie kołki do płyt gipsowo-kartonowych?

0
3279

Dość długo można wymieniać materiały oraz prefabrykaty wykorzystywane powszechnie we wszelkiego rodzaju pracach budowlanych i remontowych. Z całą pewnością znajduje się wśród nich szeroka gama płyt gipsowo-kartonowych, ponieważ mają one ogromne atuty. Przede wszystkim mogą być wykorzystywane do stawiania lekkich ścianek działowych o całkiem dobrej wytrzymałości. Należy bowiem podkreślić, że aktualna jakość takich płyt wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie stwarzają one znacznie szersze pole manewru – właśnie z uwagi na swoją solidność.

Nie ma dziś problemu z tym, aby na ściankach wykonanych z tego typu płyt montować różne elementy, czasami nawet o dość konkretnym ciężarze. Jednakże istnieją pewne warunki. Przede wszystkim trzeba sięgać po odpowiednie kołki do regipsów, jakie swoją konstrukcją zapewniają bezpieczne mocowanie i solidność. Błędem popełnianym przez część wykonawców jest stosowanie w przypadku płyty G-K takich samych kołków, jakie są użytkowane w przypadku ścian na przykład z cegły. W większości sytuacji nie spiszą się one jak należy.

Optymalne kołki do płyt gipsowych – niedrogie i łatwe w użyciu

Jeśli ktoś chce swobodnie pracować ze ścianami z płyty G-K, musi mieć pod ręką właściwe mocowania. Tych na rynku nie brakuje. Doskonałym przykładem może być kotwa MJP-32 stosowana dość powszechnie w czasie prac budowlanych. Nadaje się do tynków suchych i gipsowych – podwójnych i pojedynczych. Należy ją stosować wewnątrz obiektów. Jakie są przykład konkretnego wykorzystania tego typu kołków? Generalnie można je mnożyć. Są idealne, kiedy na ścianie ma się znaleźć mniejsza półka, kinkiet, obraz, ale także poręcz czy listwa przypodłogowa.

Odpowiednio wykonane kołki do płyt G-K mają inną postać niż te, które są stosowane do powierzchni ceglanych. Wynika to właśnie ze specyfiki płyt i wszelkiego rodzaju suchych tynków. Specjalne ukształtowanie kołnierza sprawia, że element idealnie osadza się w materiale, zapewniając naprawdę trwały efekt. Zazwyczaj nie jest on osiągalny w przypadku zastosowania kołków standardowych i właśnie ten fakt przemawia za tym, by skorzystać z potencjału tych łączników.

Kołki do regipsów w dobrej jakości – gdzie je znaleźć?

Fachowcy zajmujący się prowadzeniem prac budowlano-remontowych zazwyczaj wiedzą, gdzie szukać niezbędnych akcesoriów. Generalnie dominuje przekonanie, że sklepy specjalistyczne to najlepsza opcja. I nie chodzi tu o markety, ale mniejsze punkty, w których pracują specjaliści i pasjonaci. Tam najłatwiej o poradę, jeśli pojawiają się pytania lub wątpliwości. Sklep Muntech24.pl jest przykładem sprzedawcy internetowego, którego pozycja na rynku jest niepodważalna. Asortyment obejmuje między innymi kołki dedykowane regipsom. – Klientom przybliżamy  ofertę szwajcarskiej marki Mungo, która poleca między innymi kołki do płyt G-K o świetnych parametrach jakościowych – mówi pan Szymon, przedstawiciel sklepu. – Wybiera je wielu nabywców – dodaje.

Osoby, którym tematyka budownictwa i remontów nie jest daleka świetnie wiedzą, że właśnie w specjalistycznym sklepie najłatwiej jest o doskonały asortyment, za który nie trzeba wiele zapłacić. W przypadku takich elementów jak kołki do płyt gipsowych mamy do czynienia z niskimi cenami, ponieważ są to akcesoria niewielkie rozmiarowo i proste w formie. Mimo to posiadają pożądane walory. W przypadku kotew MJP-32 warto wymienić takie cechy użytkowe jak zamek odbezpieczający (umożliwia demontaż wkręta bez poruszania koszulki) czy punkt centryczny ułatwiający wiercenie. Są to aspekty, jakie dla fachowca miewają duże znaczenie.

Więcej na muntech24.pl

Hurtownia Mun-Tech Roman Becela,  60-111 Poznań, ul. Rakoniewicka 18. Telefon: 61 662 30 96

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here