W jaki sposób urządzić domowe biuro?

Praca zdalna stanowi z roku na rok coraz częstszą formę zatrudnienia. Choć ze swej natury ma dość mobilny charakter, wymaga jednak zorganizowania przestrzeni sprzyjającej twórczym koncepcjom i skupieniu. W jaki sposób można urządzić domowe biuro? Poznaj nasze wskazówki i zainspiruj się podczas tworzenia własnego.

Biurko i przestrzeń na przechowywanie dokumentów

Bez biurka w domowym gabinecie ani rusz! Trzeba mieć w końcu choć jeden blat, przy którym można zasiąść do komputera lub sporządzić odręczną notatkę. Biurko powinno być przede wszystkim dostosowane do wysokości siedziska krzesła i do osoby przy nim pracującej. Kolejną kwestią jest przygotowanie półki i segregatorów do przechowywania ważnych dokumentów – umów z kontrahentami, faktur i briefów. W tym celu dobrze sprawdzi się biurko z dodatkową przestrzenią na teczki i segregatory lub oddzielny regał na dokumenty. W bliskim sąsiedztwie biurka powinno też znaleźć się miejsce na urządzenie drukujące i skanujące.

Miejsce do siedzenia, tworzenia scenariuszy i koncepcji projektów

Praca kreatywna we własnym domu wymaga też czasem odrobiny swobodniejszej przestrzeni. Luźniejszą atmosferę w domowym gabinecie można wprowadzić poprzez materiałowe pufy, które ułatwiają przyjęcie bardziej komfortowej pozycji. Dają odpoczynek od twardego krzesła, umożliwiają zmianę ustawienia ciała i zerwania z rutyną, co również pozytywnie wpływa na pracę umysłu. Worki do siedzenia, dzięki swojej nowoczesnej stylistyce, dobrze wpisują się w najnowsze trendy na gruncie aranżacji przestrzeni. Stanowią również świetną alternatywę dla nudnego siedzenia przy biurku. Mogą sprawdzić się również wtedy, gdy chcemy dać odpoczynek oczom i odchodzimy na chwilę od ekranu komputera.

Przestrzeń do odpoczynku

W domowym gabinecie powinien znaleźć się również kącik służący do odpoczynku. W końcu nawet nowoczesne biura koncepcyjne, ale również duże korporacje inwestują w pokoje do gier i pomieszczenia socjalne dla swoich pracowników. Pufa gamingowa powinna więc się znaleźć także w naszym domowym biurze i umilać nam czas wolny od pracy. Fotek worek może służyć na co dzień do relaksu, na przykład do czytania książek. Pufy do leżenia sprawdzają się także wtedy, kiedy zapraszamy przyjaciół na kawę i chcemy swobodnie odpocząć w ich towarzystwie, a także dać na chwilę odpoczynek plecom. Pufa XXL daje komfort i wygodę dzięki wypełnieniu granulatem polistyrenowym, który dopasowuje się do kształtu ciała. Poza tym pufa sako ma niewielką wagę, dlatego jest łatwa do przenoszenia. Gęsto tkana tkanina zewnętrzna dobrze znosi obecność kurzu i wilgoci i nie wymaga specjalnych zabiegów, aby utrzymać ją w należytej czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here