warsztat samochodowy

Na wizerunek warsztatu samochodowego wpływa kilka czynników. Najważniejszym jest oczywiście wiedza i doświadczenie pracowników. Jednak współcześnie wymaga od takiego biznesu znacznie więcej. Klientów przyciąga również wygląd danego punktu obsługowego. Ze względu na specyfikę prac, trudno wymagać, aby sala, w której naprawia się samochody, była nieskazitelnie czysta. Jednak gdy wyposażymy ją w odpowiednie akcesoria, to zapewnimy wzorową organizację narzędzi, części, przyrządów, a także zminimalizujemy ryzyko zabrudzeń odzieży roboczej mechanika.

Stoły i szafki serwisowe

Do wykonywania pracy jako mechanik samochodowy potrzebna jest spora liczba przedmiotów. Klucze, śrubokręty, szczypce, kombinerki, kompresory, mierniki, prostowniki to tylko garstka z tego obszernego zestawu akcesoriów. Naprawa niektórych podzespołów samochodu wymaga nierzadko powierzchni, na której wykonuje się konkretne czynności. Dlatego tak ważnym elementem wyposażenia jest stół warsztatowy.

Jednak praca mechanika to także ciągłe przebywanie w pobliżu naprawianego auta. Niezwykle ważne jest wtedy posiadanie niezbędnych narzędzi w zasięgu ręki. Sprawdzonym rozwiązaniem w tej kwestii są zatem szafki serwisowe na kółkach. Sklep XL-Narzędzia.pl posiada w asortymencie bogatą ofertę tego typu szafek. W opcji są szafki o różnych gabarytach i konstrukcjach. Godne uwagi są zarówno szafki serwisowe z szufladami, jak i ruchome szafki z szufladami i nadstawką.

Do stołów i szafek dokupić można różne dodatkowe akcesoria. Polecić można praktyczne wkłady do szuflad, półki z uchwytem na papier, tablice narzędziowe. Jeśli zakład świadczy usługi w terenie, to z całą pewnością pomocny będzie wózek narzędziowy, który wyglądem przypomina walizkę i jest w stanie pomieścić wszystkie potrzebne mechanikowi przedmioty.

Leżanki warsztatowe

Zdarza się, że prace naprawcze muszą być wykonywane w pozycji leżącej. W warsztacie samochodowym nie może zabraknąć leżanki. W sprzedaży są leżanki, które zapewniają komfort pracy oraz chronią przed zimnem podłoża. Produkty te nie są drogie, a potrafią znacząco poprawić warunki pracy.

Na uwagę zasługuje na przykład leżanka warsztatowa wykonana z odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego. Leżanka jest odpowiednio wyprofilowana i stanowi wygodną podporę dla kręgosłupa. Poza tym posiada także wgłębienia, w których można umieścić klucze i śruby.

Niezwykle praktyczna jest także leżanka warsztatowa z funkcją siedziska. Zmiana pozycji z leżącej na siedzącą lub odwrotnie zajmuje dosłownie chwilę. Obrotowe kółka siedziska, umożliwiają sprawne nim manewrowanie. Taki fotel przydaje się zatem zarówno do czynności typowo naprawczych, jak i wykonywania zadań biurowych (na przykład wystawiania faktur za naprawę).

Pojemniki magazynowe i organizery

Sprawne wykonywanie zadań w serwisie motoryzacyjnym zależy od organizacji rozmieszczenia jego wyposażenia. Trudno zachować porządek bez posiadania pojemników i różnego typu organizerów. Ułatwiają one magazynowanie części samochodowych, przyrządów i narzędzi.

Godnym polecenia sklepem, w którym można nabyć różnego rodzaju narzędzia i wyposażenie warsztatów jest XL-Narzędzia.pl. Oferta sklepu dostępna jest pod adresem internetowym: https://xl-narzedzia.pl/narzedzia-do-warsztatu-c-14.html

Sprzedawca handluje produktami najlepszych marek, w tym: Yato, Stanley, DeWALT, Black+Decker. Do zakupów zachęca opcja dostawy w ciągu 24 godzin oraz możliwość skorzystania z wygodnych paczkomatów InPost.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here