Wywóz mebli Warszawa

Sprzedaż nieruchomości obciążonej hipoteką lub innym rodzajem zadłużenia to transakcja niezwykle skomplikowana. Wiąże się z podjęciem wielu skomplikowanych kroków – między innymi ze strony banku – i wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. Wiele osób zastanawia się jednak czy jest to w ogóle możliwe?

Czy sprzedanie zadłużonej nieruchomości jest możliwe?

Zadłużona nieruchomość odstrasza większość potencjalnych nabywców. Dlaczego? Wiele osób jest świadomych, że długi zabezpieczone kredytem hipotecznym przechodzą na kolejnego właściciela. Ktoś, kto szuka mieszkania na własne potrzeby, nie chce brać na siebie takiego ryzyka i narażać się na trudności. Może obawiać się, że będzie musiał spłacać długi sprzedawcy lub w transakcji ukryte są jakieś kruczki prawne. Zniechęca do tego także obecna sytuacja nieruchomości – na rynku dostępnych jest mnóstwo atrakcyjnych ofert domów i mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach.

Dlatego właściciele zadłużonych mieszkań mogą myśleć, że znaleźli się w beznadziejnej sytuacji. Jednak nie są oni bez wyjścia. Istnieją profesjonalne firmy, które zajmują się skupem nieruchomości niezależnie od ich stanu prawnego lub technicznego. Są one zainteresowane kupnem nawet zadłużonego mieszkania – między innymi obciążonego pożyczką prywatną, kredytem hipotecznym lub zadłużeniem wynikającym z niepłacenia rachunków, lub czynszu.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania – o czym warto wiedzieć?

Skupy zadłużonych mieszkań mają duże doświadczenie w branży oraz wiedzę o rynku nieruchomości. Swoją ofertę kierują zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Często okazują się jedynym wyjściem, gdy nad właścicielem mieszkania ciąży wizja komornika. Skup przyjmie dom i zaoferuje wywóz mebli Warszawa z rozpoczętym postępowaniem komorniczym, jeżeli nie został całkowicie przejęty oraz wysokość jego zadłużenia nie przekracza pełnej wartości nieruchomości.

Skorzystanie z tego rozwiązania to również oszczędność czasu – procedura sprzedaży nieruchomości trwa zaledwie kilka dni. Klient może otrzymać gotówkę jeszcze tego samego dnia, co podpisuje umowę sprzedaży u notariusza lub następnego, gdy decyduje się na przelew bankowy. Uzyskany kapitał może przeznaczyć na nową inwestycję lub zakup innego lokalu. Taka decyzja to najskuteczniejszy sposób, aby pozbyć się stresującego problemu i odzyskać kontrolę nad swoim budżetem, a niekiedy rozpocząć nowy rozdział w życiu.

Jeżeli przez dłuższy czas nie możesz znaleźć zainteresowanego na swoje mieszkanie, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odkupimy od Ciebie każdą nieruchomość – niezależnie w jakim stanie technicznym się znajduje i jaki ma status prawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here