recepcjonistka

Recepcjonista jest to osoba zajmująca się w firmie kontaktami z klientem, a także innymi czynnościami zawodowymi. Miejsca pracy w takim zawodzie, są to placówki takie jak: hotele, ośrodki wypoczynkowe, salony SPA, salony kosmetyczne, gabinety lekarskie, przychodnia, siłownie i tak dalej. Co należy do obowiązków recepcjonisty? Jakie predyspozycje zawodowe powinna mieć osoba ubiegająca się na to stanowisko? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-recepcjonisty-pracuj-jako-rececjonista/

Co należy do obowiązków recepcjonisty?

Głównym zadaniem na takim stanowisku będzie profesjonalne oraz sprawna obsługa klientów odpowiedniego lokalu. Obowiązki rozpoczynają się wraz z przywitaniem klienta czy gościa w lokalu, udzieleniu potrzebnych informacji na temat określony przez daną placówkę. Recepcjonista pracujący w hotelu będzie posiadało inny zakres obowiązków, niż ten pracujący w gabinecie lekarskim. Skupmy się jednak nad recepcją listą pracującym w hotelu. Do jego obowiązków będzie należało również przyporządkowanie konkretnej liczby osób do danych miejsc. Kiedy gość zjawi się w recepcji, Naszym zadaniem będzie za prowadzenie go na miejsce oraz przekazanie klucza. Zdarza się również, że będziemy musieli przeprosić naszych gości, jeżeli pokoje będą niegotowe na czas lub opóźniają się kilka godzin. W takim przypadku, zwłaszcza w droższych i eleganckich hotelach będziesz musiał przygotować dla swoich gości ciepłe lub zimne napoje w ramach rekompensaty.

Predyspozycje zawodowe recepcjonisty

Oprócz wymagań związanych jedynie z zawodem, musimy wykazywać się również pewnymi umiejętnościami miękkimi. Praca recepcjonisty jest to praca z ludźmi, która wymaga indywidualnego podejścia do każdego klienta. Hotele posiadają niemal pełny przekrój społeczeństwa, a każdego zobowiązany jesteś obsłużyć jak najbardziej profesjonalnie, życzliwie oraz cierpliwie. Będą również momenty, że będziesz musiał wykazać się asertywnością oraz jasnym przekazem i komunikatem. Pracując na recepcji wymagane jest również, aby znał przynajmniej jeden język obcy, najlepiej, jeżeli będzie to język angielski.

Organizacja pracy jako recepcjonista

Praca w takim zawodzie nie zawsze odbywa się w godzinach dziennych. W ekskluzywnych oraz droższych hotelach tym bardziej możemy spodziewać się nocek. Taka praca wymaga od nas sprawności umysłowej oraz fizycznej. Dodatkowo, potrzeby klientów muszą być przez nas pełnione, a do tego czekać nas będzie papierkowa robota. Te wszystkie obowiązki należą do zadań recepcjonisty.

Zobacz też: http://www.inspirationstudio.pl/geodeta-jak-nim-zostac-wyksztalcenie-zawodowe-geodety/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here