Jak dbać o pościel aby długo nam służyła

Sen stanowi prawie jedną trzecią życia człowieka. Dlatego niezwykle ważne są komfortowe warunki, które zapewnią spokojny sen i odpoczynek. Istotny jest dobór pościel, a także jej pielęgnacja, która zapewni czystość i świeżość. Jak dbać o poście, aby długo nam służyła?

Jak dbać o pościel, aby długo nam służyła?

Dbanie o pościel powinno być nawykiem, a wszystkie czynności z tym związane, wykonywane regularnie. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się pościelą przez długi czas. Ponadto każdy z nas marzy o tym, aby po ciężkim dniu w pracy, zrelaksować się w przyjemnej w dotyku i świeżej pościeli. Aby była taka, należy stosować się do kilku zasad:

  • regularnie czyść pościel,
  • unikaj prania pościeli z innymi rzeczami,
  • dobierz odpowiednie środki piorące,
  • po wypraniu odpowiednio rozwieś pościel,
  • pierz pościel zgodnie z instrukcją na metce,
  • pamiętaj, że niektórą pościel można prac tylko chemicznie,
  • odpowiednio przechowuj pościel,
  • po praniu zawsze pościel należy wyprasować,
  • zmieniaj pościel raz na tydzień.

Jak czyścić pościel?

Pierwszą czynnością, jaką należy robić po zakupie pościeli, jest sprawdzenie instrukcji prania. Widnieje ona na metce. Jak prać w pościel? Tak jak przy praniu  innych rzezy, musisz oddzielić jasne i ciemne kolory i prać je osobno. Unikaj prania pościeli z innymi materiałami. Wybierz również odpowiednie środki piorąc, aby nie niszczyć materiału. Kolejną zasadą jest pranie pościeli w niskiej temperaturze. W ten sposób się nie zdeformuje, a dodatkowo zachowa kolor na długi czas. Po wypraniu rozwieś pościel. Jak się wysuszy, koniecznie ją wprasuj. Regularne czyszczenie pościeli sprawi, że będzie służyć przez wiele lat.

Jak odświeżyć pościel?

Pościel narażona jest na kurz. W związku z tym bardzo ważnym elementem jej pielęgnacji jest odświeżenie jej. Podstawową zasadą jest wietrzenie pościeli.  Wilgoć z potu sprzyja rozwojowi roztoczy i bakterii. Dlatego pamiętaj o otwarci okna w sypialni. Wiosną i latem doskonale sprawdzi się wierzenie pościeli na balkonie czy tarasie. Spokojnie można to robić na słońcu, które zabija drobnoustroje. Przed wietrzeniem dodatkowo wytrzep pościel.

Taką czynność możesz powtarzać codziennie. Dzięki regularnemu wietrzeni pościeli, będzie ona cały czas odświeżona. Innym sposobem jest posypanie pościel sodą oczyszczoną i pozostawienie jej na kilka godzin. Następnie trzeba ją odkurzyć. Taki zabieg nie tylko ją odświeży, ale sprawi, że będzie pięknie pachniała. Pamiętaj również, aby regularnie zmieniać pościel. Dlatego kup co najmniej dwa komplety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here