sprzątanie

Bycie lepiej zorganizowanym z pewnością znajduje się na liście noworocznych postanowień wielu osób. Jak tego dokonać? Oczywiście konieczna jest odrobina pracy, a także zmiana nawyków. W ciągu tygodnia często ciężko jest znaleźć nam na to wszystko czas, gdy poza obowiązkami domowymi dochodzi także praca od rana do popołudnia. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla ciebie listę rzeczy, które możesz zrobić w weekend, aby łatwiej byłoci przebrnąć przez cały tydzień.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/rzeczy-do-zrobienia-w-weekend/

Organizacja czasu pracy oraz lista zadań

Jeśli pracujesz na własną kieszeń, prowadzisz swoją firmę czy też jesteś freelancerem z pewnością wiesz, jak ważna jest odpowiednia organizacja swojej pracy oraz czasu, który spędzasz nad konkretnym zadaniem, bez tego obudzisz się pewnego dnia z przysłowiową „ręką w nocniku” i zupełnie nie będziesz wiedziała, za co się zabrać i od czego zacząć. 

Dlatego poświęć kilkanaście minut w ciągu weekendu na rozplanowanie sobie harmonogramu pracy. To jednak nie wszystko.

Musisz w trakcie tygodnia wyskoczyć do lekarza? A może dziecko jakiegoś konkretnego dnia ma przedstawienie? Wszystko, co musisz zrobić w skali tygodnia wklep odrazu do kalendarza. Możesz skorzystać z tego elektronicznego na swoim telefonie czy laptopie lub zwykłego papierowego.

Jadłospis na cały tydzień oraz lista zakupów

Kolejną rzeczą, którą warto zorganizować zawczasu jest jadłospis na cały tydzień oraz oczywiście lista zakupów na bazie danego jadłospisu. Jeśli zakupy wykonujesz np. w poniedziałek, zrób to w niedziele. W przypadku, w którym jeździsz do marketu w sobotę, możesz to zorganizować rano lub w piątek wieczorem. 

Usiądź na spokojnie do biurka czy stolika i zastanów się co chciałabyś zjeść, jak pracujesz w danym tygodniu, jak pracuje twój mąż, żona czy w jakich godzinach dziecko idzie do szkoły. Następnie wybierz się do lodówki. Zapisz sobie na kartce co się w niej znajduje, nie zapomnij także o zamrażalce. Wróć na swoje miejsce i odpal excela lub weź w dłoń swój zeszyt. Teraz wiesz już co masz, a co będzie ci potrzebne.

Zobacz też: http://www.homeinspiration.pl/jak-szybko-sprzatac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here