Inwestycja kapitału w nieruchomości staje się coraz popularniejsza. Obecnie kupno lokalu do wynajęcia jest bardzo opłacalne, ponieważ średnie zyski są znacznie wyższe od tych uzyskiwanych z lokat terminowych w banku. Potencjał polskiego rynku wzrasta, ponieważ mieszkania wynajmowane są przez coraz więcej osób. Najczęściej są to osoby młode, które nie mają środków finansowych na własne lokum. Nierzadko problem stanowią również trudności z uzyskaniem kredytu od banku.

Wynajem na rynku prywatnym

Wynajem mieszkania w formie najmu prywatnego może być bardzo ryzykowne. Inwestor nigdy nie ma całkowitej pewności, że uda mu się znaleźć najemców. Dopóki nie znajdą się chętne osoby, właściciel musi ponosić wszystkie opłaty związane z utrzymaniem nieruchomości, takie jak czynsz oraz rachunki. Im dłużej lokal pozostaje niezamieszkany, tym większe straty odnotowuje inwestor. Właściciel może mieć też problem z niewypłacalnym lokatorem, którego chroni prawo przed eksmisją. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup apartamentu mieszkalno-hotelowego, czyli tzw. condohotelu.

Wynajem condohotelu

Condohotele to obiekty mieszkalno-hotelowe, charakteryzujące się podwyższonym standardem oraz bogatą infrastrukturą z restauracjami, basenami czy centrami SPA. W systemie tym każdy lokal może mieć innego właściciela. Operator condohotelu sam szuka najemców oraz dba o promocję apartamentu, co przy odpowiedniej lokalizacji nie stwarza żadnego problemu. Jeżeli apartament nie będzie wynajmowany, zgodnie z umową spółka wypłaca zysk formalnym właścicielom. Nie ponoszą oni wówczas żadnych kosztów związanych z jego utrzymaniem, dlatego inwestycja tego typu jest bardziej opłacalna od prywatnego najmu. Dodatkową zaletą condohoteli jest fakt, że niewypłacalnych lokatorów nie obowiązuje ochrona przed eksmisją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here