Condo to autorski system zapoczątkowany przez firmę Dolcan. Obejmuje on inwestycje dotyczące zakupu oraz wynajmu condohoteli. Indywidualni inwestorzy kupują na własność apartamenty o podwyższonym standardzie, zazwyczaj w atrakcyjnych pod względem lokalizacji obiektach. Przeważnie są to popularne miejscowości wypoczynkowe, kurorty, duże dzielnice biznesowe czy po prostu duże miasta. System condo jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych oraz krajach Zachodniej Europy.

Działanie systemu condo

Condohotele kupowane i wynajmowane przez operatorów systemu zarządzane są na podobnych zasadach, co renomowane hotelarskie. Obecnie apartamenty na wynajem w systemach Condo posiada wiele znanych firm. Inwestycje w tym systemie porównywalne są z nieruchomościami hotelowymi. Przypomina to nieco nabywanie hotelu lub jego części przez inwestorów prywatnych. Mogą oni wynajmować condohotel przez cały rok, bądź też użytkować apartament w zupełnie innym celu, na przykład jako luksusowe mieszkanie wakacyjne. W okresie nieużytkowanym przez właściciela, apartament generuje zyski za pośrednictwem zajmującego się nim operatora hotelowego.

Zalety systemu condo

System condo dostępny jest zarówno dla firm, jak i osób prywatnych oraz rozmaitych instytucji. Właściciele apartamentów nie muszą szukać najemców na własną rękę, dzięki czemu nie ponosi żadnego ryzyka. Jednocześnie apartamenty generują przychody z tytułu prowadzenia hotelowej działalności, jednak zajmuje się tym jedynie operator systemu condo. Zaletą jest również fakt, że wartość nieruchomości z czasem wzrasta. Dzięki temu inwestycja w condohotele jest bardzo opłacalna. Zbliżonymi pod względem wysokości profitami mogą pochwalić się jedynie właściciele najpopularniejszych obiektów hotelowych, zlokalizowanych w miejscach najatrakcyjniejszych dla turystów i biznesmenów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here