Tradycyjne, terminowe lokaty bankowe mają często bardzo niskie oprocentowanie. Dlatego coraz większa liczba inwestorów stara się inwestować posiadany kapitał w inny sposób. Dla osób starających się ograniczyć ryzyko, najlepszą inwestycją może być condohotel na wynajem. Stanowi on bardzo dobrą alternatywę dla zwykłej bankowej lokaty. Nabywając taki apartament w obiekcie, inwestor staje się jego częściowym właścicielem. Nie zarządza nim jednak osobiście, ponieważ funkcja ta powierzana jest operatorowi condohotelu.

Zalety inwestycji w condhotel

Strategia inwestycyjna polegająca na kupnie oraz wynajmie pokoju w odpowiednim kurorcie staje się coraz popularniejsza. W przypadku condohoteli, inwestor oraz firma zarządzająca zawierają umowę najmu. Zakłąda ona roczne przychody dla właściciela apartamentu na poziomie ok. 6-19 procent wartości nieruchomości. To o wiele więcej, niż w przypadku obligacji czy lokat bankowych, ponieważ ich oprocentowanie wynosi średnio 2-3 procent. W porównaniu do potencjalnych zysków z funduszy inwestycyjnych lub inwestycji giełdowych, zysk z condohotelu jest niższy, ale dużo pewniejszy oraz stały. Przy zawieraniu umowy długoterminowej, właściciel nie ponosi praktycznie żadnego ryzyka, że jego lokal nie będzie cieszył się zainteresowaniem.

Stopa zwrotu inwestycji w condohotel

W pierwszym okresie inwestycji stopa zwrotu inwestycji może nie być wysoka, ale przychody stopniowo zaczynają być dzielone pomiędzy właścicieli oraz operatora obiektu. Zyski uzależnione są przede wszystkim od umiejętności marketingowym oraz sprzedażowych operatora condohotelu. Jeżeli uda mu się zapewnić kompletne obłożenie apartamentu, zarobki mogą być bardzo satysfakcjonujące. Wpływ na nie mogą mieć również takie czynniki jak lokalizacja condohotelu czy sprzyjające warunki pogodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here