Urządzasz salon? Jeśli chcesz przearanżować swoją domową przestrzeń w taki sposób, aby wyglądała nowocześnie i elegancko, na pewno wiesz już że w trendach na ten rok niepodzielnie króluje minimalizm. Sprawdź, jakie miejsce w tego typu aranżacjach może zajmować telewizor. Oto trzy inspiracje.

Nie do każdego użytkownika przemawia design oparty na meblościance oraz ogromnych ekranach telewizorów, zajmujących naczelne miejsce w pokoju dziennym. Czołowi producenci wiedzą o tym doskonale, dlatego proponują wzornictwo pasujące do nowocześniejszych aranżacji. Modele takie, jak LG OLED, Sony Bravia czy Samsung QLED (Q9F TV, qe65q9famtxxh) łączą najwyższą jakość obrazu i dyskretny design.

  1. Telewizor jako ozdoba i element aranżacji

Czołowi producenci oferują w 2018 roku telewizory bezramkowe. Takie modele znajdziesz w portfolio na przykład LG oraz Samsunga. Telewizory QLED, na przykład Q9F qe65q9famtxxh charakteryzują się nie tylko bezramkową konstrukcją, ale także bardzo przydatnym podczas aranżowania wnętrza funkcją ambient. Funkcja ta sprawia, że po wyłączeniu telewizora jego ekran nie jest czarny – może przedstawiać grafikę, dzięki której wtopi się w aranżację otoczenia bądź też zacząć pełnić rolę ozdoby pomieszczenia. Ekran Q9F qe65q9famtxxh oraz innych modeli Samsunga z 2018 roku może wyświetlać dowolną kompozycję – własne zdjęcia użytkownika, grafiki, obrazy, dzieła sztuki czy nawet informacje i prognozę pogody. Taki telewizor dopasowuje się nie tylko do wyglądu pokoju dziennego, ale także i do potrzeb użytkownika.

  1. Telewizor w centrum uwagi

Tendencje we wzornictwie z jednej strony idą w kierunku maksymalnego odwrócenia uwagi od sprzętu, jakim jest telewizor a z drugiej strony – w kierunku uczynienia z telewizora jak najbardziej efektownego i eleganckiego sprzętu, który zasługuje na postawienie go w centrum pokoju. Odbiorniki są coraz smuklejsze, bezramkowe (LG, Samsung) lub w oryginalnych, białych ramach (Philips, Toshiba, Samsung). Alternatywą mogą być telewizory bezramkowe z zakrzywionym ekranem. Taki telewizor warto postawić na oryginalnym stelażu lub podstawce tak, aby tworzył futurystyczną ozdobę salonu.

  1. Telewizor wkomponowany w otoczenie

Producenci telewizorów od wielu lat pracują ad tym, aby telewizory z roku na rok stawały się coraz cieńsze i zatapiały się coraz mocniej w domowych aranżacjach. LG osiągnął to na przykład, rezygnując z podświetlenia z tyłu urządzenia. Ultracienkie urządzenia oferuje także Sony oraz Samsung. Ci producenci mają też w portfolio odbiorniki, które pozwalają ograniczyć do minimum kłopoty związane z okablowaniem koniecznym do instalacji telewizora. Sony rozwiązuje sprawę wykorzystując osłonę w tylnej części panelu. Samsung ogranicza ilość potrzebnych przewodów dzięki kablowi optycznemu, który jest prawie niewidoczny. Dzięki temu ultracienkie i niemal bezkablowe urządzenia mogą bez trudu stopić się z domową przestrzenią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here