patelnia na płyte indukcyjną

Zapewne każda osoba pamięta czasy, kiedy używane były tylko i wyłącznie kuchenki gazowe i wtedy nie było żadnego problemu z naczyniami, ponieważ idealnie do niej sprawdza się niemalże każda patelnia, bez żadnego, nawet najmniejszego problemu. Trzeba jednakże wiedzieć również o tym, że aktualnie mnóstwo osób, zamiast kuchenki gazowej, wybiera profesjonalną kuchenką indukcyjną. Zapewne każdy wie, że ona inaczej działa, ponieważ nie ma gazu, jak również nie ma ognia, czyli nie wszystkie garnki oraz patelnie, będą odpowiednie do gotowania na patelni indukcyjnej. Także, kupując płytę indukcyjną, musimy się koniecznie liczyć z tym, że będziemy musieli kupić specjalistyczne garczki oraz patelki do gotowania na tej kuchence.

Gotowanie na płycie indukcyjnej – jakie garnki?

Jeżeli zastanawiasz się czy do płyty indukcyjnej potrzebne są jakieś specjalne garnki, odpowiedź brzmi: TAK! Ale niektóre z nich nadają się również do innych typów kuchenek! Wszystko zależy od ich dna i materiału, z którego zostało wykonane. Być może naczynia, których obecnie używasz do gotowania na kuchence gazowej czy elektrycznej sprawdzą się również na płycie indukcyjnej. Sprawdź odpowiednie oznaczenie indukcji znajdujące się na garnkach lub przyłóż magnes do ich dna. W ten sposób przekonasz się czy na płycie indukcyjnej możesz gotować w dotychczasowych, zwykłych garnkach.

patelnię na płytę indukcyjna nalezy wybrac starannie

Patelnie na kuchenkę indukcyjną

Dobra patelnia indukcyjna ze specjalnym, indukcyjnym dnem to naczynie niezbędne do codziennego smażenia w każdej nowoczesnej kuchni. Nadaje się do użytku na różnych typach indukcji, które coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Oferujemy najlepsze patelnie na indukcję rozmaitych producentów, w różnych rozmiarach i z różnymi powłokami. Wszystkie charakteryzują się estetycznym wykonaniem i trwałością, a także gwarantują wysoki komfort smażenia potraw. Dobra patelnia na indukcję to ważny element kulinarnego sukcesu, niezależnie od naszego doświadczenia w kuchni. Smażenie, to jeden z podstawowych sposobów obróbki żywności, który króluje w polskich kuchniach. Patelnie na płytę indukcyjną są niezbędnymi naczyniami dla wszystkich posiadaczy płyt indukcyjnych, którzy nie mogą obejść się bez smażenia potraw. Indukcja cieszy się coraz większą popularnością ze względu na swoje zalety, nie nagrzewa się, zużywa mniej prądu i łatwo ją utrzymać w czystości. Wymaga jednak odpowiednich naczyń, takich jak patelnie specjalnie dostosowane do płyty indukcyjnej. Kuchenka indukcyjna wytwarza pole magnetyczne, które nagrzewa ustawione na płycie naczynie. Patelnie do kuchenki indukcyjnej posiadają specjalne dno, dzięki któremu naczynie może się nagrzewać, a my smażyć w nim potrawy.

Jak wybrać idealną patelnię do kuchni indukcyjnej?

Patelnia powinna być przede wszystkim dostosowana do typu potraw, które przygotowujemy. Inne naczynia sprawdzą się bowiem do smażenia naleśników, a inne do przygotowywania tradycyjnych kotletów schabowych na głębszym tłuszczu czy ryby na parze. Dobór odpowiedniej wielkości, materiału, kształtu i wyprofilowania przesądza nie tylko o komforcie przygotowywania potraw, ale również o ich jakości. Patelnia na indukcję również więc musi być przystosowana do naszych preferencji. Jednocześnie powinna posiadać wspomniane wcześniej indukcyjne dno, które będzie oddziaływać razem z polem magnetycznym płyty grzewczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here