Chociaż w Polsce system condo nie jest jeszcze popularnym sposobem na inwestycję nieruchomościową, za granicą nabywanie apartamentów mieszkalno-hotelowych celem wynajmu znane jest od wielu lat. Popularność condohoteli związana jest z możliwością wypracowania bardzo wysokich zysków, zwłaszcza jeżeli apartament posiada atrakcyjną lokalizację, np. w miejscowości o niemałych walorach turystycznych. Gwarantowaną stopę zwrotu stanowi czynsz, który wypłacany jest inwestorowi przez kilka pierwszych lat.

Condohotele za granicą

Inwestycjami na zagranicznym rynku nieruchomości zajmuje się firma BRE Property Parnter. Proponuje ona swoim klientom zakup w celach inwestycyjnych wielu condohoteli. Obiekty tez zlokalizowane są nie tylko w kraju, ale przede wszystkim za granicą. Po zakupie apartamentu przeznaczonego pod wynajem, właściciel przekazuje zarządzanie nim zewnętrznej spółce. W systemie condo inwestor osobiście nie zajmuje się wynajmem osobiście, a wszystkie obowiązki związane z utrzymaniem apartamentu spadają na operatora. W ofercie BRE Property Partner znajdują się condohotele z wielu obiektów zagranicznych, takich jak rezydencje oraz wille z bogatym programem hotelowym. Są one zlokalizowane m.in. w Austrii, Portugalii, Chorwacji czy USA. .

Apartamenty TrumpSoho

Ogromną atrakcja dla inwestorów są apartamenty w TrumSoho. Znajdują się one w Nowym Jorku i kosztują od ok. 950 000 euro wzwyż. Trump SoHo – New York Condo Hotel jest niezwykle ekskluzywnym obiektem. Należy do Donalda Trumpa, prezydenta USA oraz jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Zlokalizowany jest na Manhattanie, w jego najbardziej kolorowej, nowoczesnej oraz wyjątkowo kreatywnej części. Obszar ten znany jest na całym świecie, w związku z czym cieczy się dużą popularnością turystów, biznesmenów oraz wielu innych potencjalnych najemców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here