Każdy z nas lubi odpoczywać. Cenimy te chwile, w których możemy po prostu zrelaksować się gdzieś nad wodą czy w otoczeniu natury i choć na chwilę zapomnieć o wszelkich troskach codzienności. Dlatego też tak chętnie posiadamy przeróżne działki. Jednak tu pojawia się nieraz pewien zasadniczy kłopot…

Domek na działce

Otóż właśnie – domek. Kupując sobie działkę nieraz zupełne zapominamy, że przecież kupujemy ją najczęściej bez jakiegokolwiek domku, a zatem trzeba będzie coś tam postawić. Zwykłe domki zaś, nawet małe, wymagają nieraz wcale nie tak niskich nakładów finansowych, a to już nieco gasi nam naszą radość z okazji posiadania działki.

Warto jednak wspomnieć, że obecnie istnieje coś takiego, jak domy bez działki. Czym szczególnym one się wyróżniają? Otóż przede wszystkim generalnie tym, że nie potrzebujemy własnej działki żeby je postawić, ani żadnego pozwolenia na postawienie ich. Bez żadnych ukrytych kosztów takie domki można postawić chociażby na własnej działce.

Zalety domków na działce

A jakie są pozostałe zalety tego unikalnego rozwiązania? Otóż takie domy bez działki są naprawdę relatywnie tanie. Ich koszt zazwyczaj wykosi około 20 -30 tysięcy. Ponadto są one bardzo mobilne – w przypadku zmiany działki na inną, możemy je po prostu przewieźć w inne miejsce.

Oczywiście przy zachowaniu pełnej mobilności, są one jednocześnie bardzo wytrzymałe i solidnie skonstruowane. Zastosowana jest także nieraz dodatkowa izolacja, aby powstrzymać wilgoć oraz aby w środku było ciepło. Do takich domków bez większego problemu można podłączyć wszelkie ułatwienia XXI wieku, czyli prąd, media, gaz, czy wodę.

Domy bez działki… na działkę i nie tylko

Jak zatem widać, takie domy bez działki doskonale nadają się na każdą działkę. Ważny jest tu także fakt, że są one budowane w różnych stylizacjach – klasycznej, góralskiej, drewnianej, z możliwością rozszerzenia o kolejne moduły itd.

Ale zastanówmy się – czy takie domy bez działki możemy zastosować tylko i wyłącznie na działkę? Oczywiście, że nie! Stanowią one bowiem rozwiązanie doskonałe dla wszystkich, którzy: nie chcą się wikłać w kredyty, chcą sami mieszkać rozwijać się oraz żyć w otoczeniu zieleni. Takie mobilne domy bez działki stanowią też całkiem ciekawą alternatywę dla wszystkich osób, które ze względu na liczne zmiany pracy, często się przemieszczają.

Artykuł powstał we współpracy z firmą HOGER

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here