śruby

Podczas budowy albo remontu domu korzysta się z wielu różnych elementów złącznych. W czołówce tych najpopularniejszych znajdują się kotwy, śruby oraz kołki.

Do czego konkretnie służą? W jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej? Kiedy warto po nie sięgnąć? Odpowiedź na te pytania poznasz, czytając nasz artykuł. Miłej lektury!

Kiedy warto sięgnąć po kotwy?

Kotwy to jeden z tych stalowych elementów, które przydają się podczas prac remontowych oraz budowlanych. I chodzi tu zarówno o roboty prowadzone w budynkach mieszkalnych, jak i inne (na przykład: przy stawianiu mostów).

Kotwy sprawdzają się zawsze tam, gdzie konieczne jest zastosowanie solidnego i bezpiecznego mocowania. Niestraszne są im duże obciążenia, a także wilgoć. Służą do łączenia różnych części, tworząc solidne i stabilne konstrukcje – na przykład w obrębie barierek, balustrad czy elementów ozdobnych.

Do czego rzeczywiście przydają się kołki?

Kołki to elementy złączne, które zwykle znajdują się w skrzynce z narzędziami każdego majsterkowicza. Przydają się podczas remontów oraz zawsze wtedy, gdy trzeba coś na szybko zamontować. I to nawet do cienkiego podłoża!

Na czym dokładnie opiera się działanie kołków? Otóż podczas wkręcania takich elementów złącznych, ich rozcięte ścianki z każdą chwilą coraz bardziej pęcznieją. Zapewniają w ten sposób stabilność przymocowanej konstrukcji. Przy ich pomocy – do sufitu, podłogi czy ściany – da się przytwierdzić m.in. lampy, szafki wiszące, lustra, karnisze, grzejniki oraz sieci instalacyjne.

Przeczytaj także: https://enjoye.pl/sruby-konwersja-norm-iso-din-pn/

Śruby – kiedy mogą się nam najbardziej przydać?

Śruby to elementy złączne, które wręcz otaczają nas każdego dnia. Łączą części łóżek, na których śpimy. Są niezbędne do konstruowania biurek czy stolików, przy których się uczymy albo pracujemy. Są również konieczne do zespajania niewielkich elementów urządzeń elektronicznych, które ciągle nam towarzyszą.

Ich rodzajów jest całe mnóstwo. Można je podzielić na wiele kategorii. Na tym jednak nie koniec, bo tzw. konwersja norm sprawia, że pod różnymi oznaczeniami można odnaleźć śruby, które sprawdzą się w wielu przypadkach.

Potrzebujesz wytrzymałych i precyzyjnych elementów złącznych? Zajrzyj do naszej oferty na stalmut.pl. Może zainteresują Cię także elementy mocujące do fotowoltaiki? Sprawdź w takim wypadku ofertę dostępną na mafot.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here