Jaki oczyszczacz powietrza

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w dużym mieście, czy też z daleka od wielkomiejskiego zgiełku, jakość powietrza może być niezadowalająca. Każdy z nas wolałby unikać wdychania zanieczyszczeń, które nie są dobre dla naszego samopoczucia. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na oczyszczacz powietrza do domu, który pomaga podnieść komfort życia. Czy wiesz jednak, czym kierować się podczas wyboru nowego sprzętu?

Oczyszczacz powietrza do domu – czy warto?

Drobny pył, sierść zwierząt czy inne zanieczyszczenia mogą być obecne w powietrzu. O ile nie możemy unikać ich, pozostając na zewnątrz, to jednak w domowym zaciszu możemy samodzielnie wpłynąć na to, co nas otacza. Pierwszym krokiem będzie zaopatrzenie się w urządzenie, które zdecydowanie nam w tym pomoże!

Oczyszczacz powietrza do domu powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb użytkownika. Warto zwrócić uwagę na jego wielkość oraz dostępne funkcje. Podczas wyboru kluczowe będzie na przykład to, czy posiadamy zwierzęta. Korzystając z niego na co dzień, jesteśmy w stanie regularnie pozbywać się obecnych w powietrzu zanieczyszczeń, a to może przełożyć się na nasze lepsze samopoczucie.

Jak działają oczyszczacze powietrza?

W dużej mierze to Ty decydujesz, jak będzie działał wybrany oczyszczacz powietrza. Wiele zależy od tego, jaki model wybierzesz i jakie funkcje oferuje zakupione urządzenie. Czego nie chcemy wdychać? Jest to między innymi smog czy kurz. Niebezpieczne bywają również alergeny, lotne związki organiczne czy formaldehyd.

Działanie oczyszczacza powietrza jest całkiem proste do wytłumaczenia. Wbudowany wentylator odpowiedzialny jest za obieg powietrza, które dostaje się do urządzenia. Na tym etapie następuje jego filtracja. Wiele zależy tutaj od dostępnych funkcji oraz zastosowanych technologii.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Jeżeli interesuje Cię zakup urządzenia z tej kategorii, warto rozważyć oczyszczacz powietrza Samsung. Czym wyróżniają się sprzęty dostępne w ofercie marki? Do wyboru jest kilka różnych wariantów, które różnią się nie tylko wyglądem, ale też parametrami.

Ciekawym rozwiązaniem jest m.in. model, którym możesz sterować z poziomu swojego telefonu. Potrzebna jest w tym celu aplikacja SmartThings*. Z każdego miejsca z dostępem do WiFi lub sieci możesz kontrolować pracę oczyszczacza – między innymi jego włączanie, wyłączanie czy sprawdzanie jakości powietrza. Możesz również zaprogramować czas pracy lub włączenia timera.

Marka Samsung oferuje urządzenia, które posiadają czujnik gazów. Dostępne są także oczyszczacze z alarmem zużycia filtra, kolorystycznym wskaźnikiem jakości powietrza oraz blokadą rodzicielską, dzięki której Twoja pociecha nie zmieni zaprogramowanych ustawień.

 

* Dostępna dla urządzeń z systemem Android od wersji 8.0 oraz iOS od wersji 13.0. Niezbędne jest podłączenie do sieci Wi-Fi oraz posiadanie konta Samsung. Dostępność usługi może być ograniczona w zależności od kraju.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here