5 najpopularniejszych filtrów wody do ekspresu

Ekspresy ciśnieniowe stają się powoli standardem wyposażenia każdej kuchni. Możliwość przygotowania różnych rodzajów kawy sprawia, że każdy z domowników może przyrządzić swój ulubiony napój. Musisz jednak pamiętać, że o smaku kawy w dużej mierze decyduje woda. A ta płynąca w wodociągach nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Dlatego ważnym elementem wyposażenia każdego ekspresu powinien być regularnie wymieniany filtr wody. W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 najpopularniejszych filtrów.

Filtr Logic CFL-901B

Filtr jest przeznaczony do ekspresów ciśnieniowych. Jego zadaniem jest skuteczne usunięcie niepożądanych mikroelementów z wody. Przede wszystkim filtr skutecznie chroni przed osadzaniem się kamienia wapiennego wewnątrz ekspresu. Ponadto filtr CFL-901B usuwa wszelkie zanieczyszczenia, jakie mogą pojawić się w wodzie wodociągowej i wpływa na poprawę smaku oraz aromatu parzonej kawy. Regularna wymiana filtra znacznie wydłuża żywotność samego urządzenia. Filtr CFL-901B pozwala na przygotowanie 60 litrów kawy.

Filtr Logic CFL-701B

Identyczną wydajność wykazuje filtr Logic CFL-701B. Jeżeli zależy Ci na najwyższym poziomie filtrowania wody w ekspresie, to ten model spełni Twoje oczekiwania w 100%. Filtr CFL-701B skutecznie pozbywa się kamienia wapiennego oraz neutralizuje wszelkie nieczystości „wodociągowe”. Skuteczność działania filtra poczujesz, parząc swoją ulubioną kawę. Jej zapach, smak i aromat będą o wiele lepsze i pełniejsze, aniżeli w przypadku braku filtra. Co istotne filtry firmy Logic nie odbiegają pod względem jakości od filtrów dedykowanych dla danego rodzaj ekspresów.

Filtr Logic CFL-801B

Filtr Logic CFL-801B posiada certyfikat NIZP PZH. To najlepsza rekomendacja i gwarancja jego skuteczności. Filtr jest wolny od Bisfenolu A, a jego wydajność wystarcza na przygotowanie 50 litrów kawy. Usuwa kamień wapienny oraz inne zanieczyszczenia, które znajdują się w wodzie. Stosowanie filtra znacznie zwiększa żywotność urządzenia i minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia.

Filtr Logic CFL-902B

Kolejnym z listy najpopularniejszych filtrów do wody jest CFL-902B. Jego największym atutem jest skuteczne usuwanie nieprzyjemnego posmaku chloru z wody. Filtr pozwala także na skuteczne usuwanie z wody szkodliwych związków, które mogą negatywnie wpływać na smak, zapach i aromat kawy. Na uwagę zasługuje wysoka wydajność filtra. CFL-902B pozwala na skuteczne przefiltrowanie 250 litrów wody.

Filtr Logic CFL-903B

Ostatni z omówionych dzisiaj filtrów wystarcza na przygotowanie nawet 5000 filiżanek kawy. Właściwości tego filtra nie różnią się od parametrów oryginalnych filtrów dedykowanych do ekspresu konkretnej marki. CFL-903B wykorzystuje aktywny węgiel, który poddaje wodę 3-krotnej filtracji. Dzięki temu usuwane są z niej nie tylko zanieczyszczenia, które mają negatywny wpływ na ekspres, ale także te, które niekorzystnie wpływają na smak i zapach kawy. Filtr CFL-903B skutecznie niweluje specyficzny zapach i smak chloru, który jest powszechnie dodawany do wody.

Obok stosowania filtrów do wody warto także zadbać o okresową konserwację ekspresu do kawy. Dlatego kupując filtr, poszukaj także smaru silikonowego do ekspresów. Przykładem takiego smaru jest produkt firmy Filter Logic oznaczony symbolem CFL-650. Smar silikonowy służy do smarowania elementów ruchomych ekspresu, jak pierścienie czy uszczelki. Dzięki regularnemu stosowaniu smaru znacznie zmniejszasz ryzyko awarii i uszkodzeń mechanicznych ekspresu. To z kolei znacznie wydłuża żywotność działania ekspresu.

Duży wybór akcesoriów do konserwacji ekspresów znajdziesz na stronie aquamelior.pl. Tam też możesz kupić bardzo przydatne dodatki jak na przykład kubeczki termiczne do cappuccino. Szklaneczki termiczne pozwalają zaparzyć oryginalne cappuccino i utrzymać jego optymalną temperaturę przez dłuższy czas. Ponadto szklaneczki termiczne Filter Logic CFL-660 umożliwiają zaprezentowanie pełni walorów wizualnych kawy.

Więcej informacji na temat filtrów do wody oraz innych akcesoriów do ekspresów, znajdziesz na stronie aquamelior.pl. W sklepie aquamelior.pl znajdziesz produkty do większości najpopularniejszych ekspresów do kawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here