Wybieramy okna – o czym powinniśmy pamiętać przy zakupie

Zakup okien to bardzo ważna inwestycja, która powinna być przeprowadzona z głową. Dlatego warto poznać wskaźniki, które pozwolą nam odpowiednio porównać ze sobą modele różnych producentów. Co powinniśmy więc wiedzieć na ten temat?

Okna – nad czym warto się zastanowić?

Jeśli zabieramy się za wybór okien do naszego domu, powinniśmy zastanowić się nad tym, na jakich funkcjach nam najbardziej zależy. Priorytety mogą być różne i zależeć od budżetu, jaki zamierzamy na ten cel przeznaczyć. Mimo wszystko nie powinniśmy wybierać najtańszych modeli. Okna to inwestycja na lata. Będą one nam służyć tak długo,  dopóki nie ulegną uszkodzeniu. Wybierając okna warto sięgnąć po ofertę renomowanego producenta. Zwróćmy uwagę wówczas na takie aspekty jak bezpieczeństwo, termika, czy wygląd. Cena nie jest bowiem jedyną zmienną, którą warto brać pod uwagę. Szersza analiza właściwości produktu pozwoli nam wybrać najbardziej odpowiedni dla nas model.

Okna – na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Każdy produkt stolarki okiennej musi posiadać Deklarację właściwości użytkowych. Dokument ten zawiera szereg danych, m.in. wymiary okna, czy seria i data produkcji. Znajdziemy tam także dziewięć wartości właściwości użytkowych danego okna. Mowa tu chociażby o wodoszczelności czy odporności na obciążenie wiatrem. Bardzo ważnym dla nas czynnikiem będzie na pewno przenikalność cieplna okna. Im jest ona mniejsza, tym lepszą izolacyjność posiada okno. Od 2021 roku każde okno będzie musiało cechować się tym współczynnikiem na poziomie mniejszym niż 0,9W(m2K). Jeśli zależy nam na solidnych oknach, powinniśmy poszukać w sieci firm oferujących takie właśnie rozwiązania. Jedna z nich jest dostępna pod tym linkiem https://zebrano.eu/oferta/okna/. Przy wyborze istotny jest także materiał, z którego wykonano okna. Obecnie drewniane modele są wykonywane przy użyciu nowoczesnych technologii. Dzięki temu okna te niczym nie ustępują ich odpowiednikom z PCV. Okna drewniane prezentują się niezwykle elegancko. Nic dziwnego, że stosuje się je w najbardziej prestiżowych inwestycjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here