Żaden inny element domu nie wita gości i domowników tak pięknie i zachęcająco, jak drzwi wejściowe. W dzisiejszych czasach istnieje na szczęście wiele różnych modeli drzwi, które nadadzą wyjątkowy wygląd i niepowtarzalny charakter każdemu budynkowi.

Oto krótkie spojrzenie na niektóre z najpopularniejszych stylów na rynku.

Styl tradycyjny

Drzwi w stylu klasycznym mogą być np. wyposażone w szklane wkładki z przewijanymi lub kolorowymi szybami. Wykonuje się je tradycyjnie z drewna, metalu lub włókna szklanego. W firmie dubinski.com.pl można zamówić zarówno standardowe wersje popularnych modeli, jak również wyjątkowe drzwi dębowe zewnętrzne na życzenie bardziej wymagającego Klienta.

Styl rzemieślniczy

Niezwykle popularne w wielu domach – od domków jednorodzinnych po przestronne, górskie rekolekcje – rzemieślnicze drzwi zewnętrzne dębowe lub z włókna szklanego są dość często wyposażone w jedno okno u góry z witrażem lub czarnymi albo drewnianymi szybami i dwoma lub trzema prostokątnymi uniesionymi panelami u dołu. Inną popularną opcją drzwi w stylu rzemieślniczym jest duża szklana wkładka, która zapewnia bardziej atrakcyjny widok na zewnątrz. Podobnie jak w przypadku innych stylów, dostępne są w tym przypadku również opcje niestandardowe.

Styl nowoczesny

Drzwi wykonane w nowoczesnym stylu są najczęściej proste, gładkie i raczej nierzucające się w oczy. Bardzo często dodaje się w nich szyby matowego lub półprzezroczystego szkła. Drzwi tego typu są minimalistyczne w swoim wyglądzie, ale za to niezwykle funkcjonalne i o dobrych parametrach antywłamaniowych.

Styl rustykalny

Jest on często spotykany w domach z drewnianymi, kamiennymi lub ceglanymi fasadami. Drzwi w tym stylu mogą być łukowate lub występować w swojej najbardziej tradycyjnej prostokątnej formie. Ponieważ wiele rustykalnych drzwi jest z reguły stosunkowo gruba, wydają się nieco nieporęczne i dość masywne. Z tego powodu dodaje się do nich w charakterze dekoracji elementy ze szkła lub metalu, aby nadać im nieco lekkości i świeżości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here