Przeprowadzka kojarzy nam się zazwyczaj z bałaganem, hałasem i ogólnie- ogromnym zamieszaniem i kłopotem. Na początku najczęściej cieszymy się z nowego mieszkania, ze zmiany w naszym życiu, jednak im bliżej terminu przeprowadzki, tym czujemy się bardziej zestresowani. Co warto zrobić, aby zmiana mieszkania nie była tak straszna?

Krok pierwszy – uporządkowanie dokumentów i spraw zaległych

Na początek załatwmy wszelkie formalności – najlepiej zrobić to od razu, kiedy już wiemy, że będziemy się przeprowadzać. Dlaczego tak wcześnie? Najzwyczajniej w świecie potem nie będziemy już mieli na to za dużo czasu. A zatem należy koniecznie zgłosić nowy adres do wszystkich instytucji typu banki itp. Ponadto zakończmy wszelkie umowy z dostawcą internetu, telewizji itp.

Krok drugi – plan

Następnie warto dokładnie wszystko zaplanować. Zróbmy zatem listę tego, co posiadamy. Nie musi ona być bardzo dokładna – nie chodzi o to, aby wymieniać każdy talerz, lecz aby mniej więcej wiedzieć, co posiadamy. Wtedy będziemy mogli zdecydować, że musi zostać starannie zapakowane, jakie przedmioty można spakować i wywieźć np. do piwnicy znajomych itp.

Krok trzeci – pakowanie

Ważnym jest, żeby zacząć pakowanie odpowiednio wcześnie. Rzeczy, których nie potrzebujemy zapakujmy zawczasu – może nawet możemy już je zawieźć wcześniej do nowego domu? Warto także podpisywać kartony – co w nich jest. W przeciwnym razie na miejscu będziemy przez całe miesiące wszystko rozpakowywać i układać.

Krok czwarty – zabezpieczenie wartościowych przedmiotów

Każdy z nas posiada jakieś przedmioty o większej wartości. Może to być komplet porcelany czy obraz. W każdym wypadku należy to odpowiednio zapakować.

Finał – przeprowadzka

Na koniec pozostaje już tylko zamówić na odpowiedni dzień firmę przewozową i przeprowadzić się do nowego mieszkania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here