Urządzamy kawalerkę

Urządzanie mieszkania może być bardzo ciekawym i emocjonującym przeżyciem. Jest tak szczególnie w momencie, gdy mamy okazje urządzać swoje pierwsze własne mieszkanie, które ma się stać naszą „przystanią” na kilka najbliższych lat. Mało kto może na samym początku pozwolić sobie na duży metraż, który można urządzić w stu procentach po swojemu. Jeśli masz do dyspozycji jedynie niewielką kawalerkę, to musisz pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że mała przestrzeń nie będzie stanowić bariery w codziennym funkcjonowaniu i będzie też stylowa.

Podział na strefy

Większe mieszkania są bardziej komfortowe pod tym względem, że istnieje w nich podział na strefy i każdy pokój jest przeznaczony do innych czynności. W małych kawalerkach rzadko kiedy możemy sobie na coś takiego pozwolić, a do dyspozycji mamy najczęściej salon, który jest jednocześnie jadalnią, kuchnią i miejscem do wypoczynku, małą łazienkę i w najlepszym przypadku osobne miejsce na sypialnię. Taka przestrzeń wymaga nieco wprawy w aranżowaniu i umiejętności w dzieleniu stref.

Pomieszczenia można dzielić za pomocą mebli, roślin czy też antresoli.  Ważne jest to, aby poszczególne pomieszczenia takie jak kuchnia czy salon nie przenikały się za bardzo i było widoczne odcięcie między tymi miejscami. Można w tym celu skorzystać z dwóch rodzai podłóg np. strefa kuchenna, pokryta będzie kafelkami, a salonowa drewnianymi panelami.

Kolory

W kawalerce należy unikać ciemnych barw, ponieważ zmniejszają one optycznie przestrzeń. Postaw raczej na jasne odcienie takie jak biel, beż, szarość i pastele. Rozświetlą one wnętrze i sprawią, że kawalerka będzie wydawać się większa.

Meble

Najlepsze meble w kawalerce, to te funkcjonalne, które można wykorzystać na kilka sposobów. Jeśli salon ma być jednocześnie Twoją sypialnią, to postaw na kanapę z funkcją spania. Szafki powinny być pojemne, tak, aby zmieściły się w nich Twoje ubrania i inne rzeczy osobiste. Wybieraj też ażurowe konstrukcje, które nie zajmują dużo miejsca. Masywne meble w ciemnych odcieniach raczej nie sprawdzą się na małych metrażach.

Ogrzewanie

W każdej kawalerce muszą znaleźć się grzejniki pokojowe, które zapewnią komfort cieplny domownikom. Najlepiej będzie, jeśli będziesz wybierał modele wąskie i niezbyt duże, ale o wystarczającej mocy grzewczej. Grzejniki pokojowe https://mat-dom.pl/grzejniki-pokojowe/ nie powinny zajmować zbyt wiele miejsca na ścianach, ponieważ każdy centymetr powierzchni w przypadku kawalerki jest naprawdę bardzo cenny. Kaloryfery dopasowane do małego pomieszczenia mogą być nie tylko praktyczne, ale także ładne, jeśli postawimy na oryginalny model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here