Są style, które trudno pomylić z innymi, a jednym z nich jest francuski. Jeżeli właśnie urządzasz sypialnię i zależy ci, aby wyróżniała się ona wśród innych, to wybranie tego stylu będzie dobrym rozwiązaniem. Sprawdź, jakie elementy są dla niego charakterystyczne.

Styl francuski – czego nie może zabraknąć w twojej sypialni?

Elementem charakterystycznym dla stylu francuskiego jest przepych. Nie ma znaczenia, czy mowa o łóżku, czy też stoliku nocnym – każdy mebel musi być bogato zdobiony i jednocześnie wygodny. Szczególnie ważne są detale. Uchwyty, wezgłowie, nóżki – takie elementy mają znaczenie dla ogólnego odbioru wnętrza, a w przypadku stylu francuskiego są niezwykle istotne. W efekcie urządzając sypialnię w stylu francuskim, będziesz musiał sięgnąć po meble stylowe – ze wzorami (np. roślinnymi) lub rzeźbieniami.

Łóżko, w którym zasnąłby sam król

Centralnym elementem każdej sypialni jest łóżko. W przypadku sypialni urządzonej w stylu francuskim łóżko powinno być zarówno eleganckie, jak i bogato zdobione. Poszukując idealnego, warto zwrócić uwagę na wezgłowie (powinno być okazałe i wykończone materiałem, może być też pikowane) i linie – tu nie ma miejsca na proste kształty, ale owale i elipsy.

Łóżko powinno być wykonane z solidnego drewna i utrzymane w jasnych barwach – bieli, pastelach lub odcieniach beżu, bo właśnie takie kolory są charakterystyczne dla stylu francuskiego.

Wybierając łóżko, warto też dobrać stolik nocny. Idealny będzie wyposażony w szuflady z giętymi nóżkami i stylowymi okuciami.

Szafa – pojemna i pełna detali

Meble stylowe w stylu francuskim wyróżniają się detalami. Świetnie widać to w przypadku szaf. Te, które pasują do sypialni urządzonych w stylu francuskim, są duże, czyli pojemne i wykonane z dobrego gatunkowo drewna. To jednak nie wszystko, bo muszą być precyzyjnie wykończone. W przypadku szaf liczą się takie elementy, jak: uchwyty (zawsze finezyjne), ornamenty (np. roślinne) i wąskie pasy w kolorze złota lub brązu.

A może toaletka?

W sypialni urządzonej w stylu francuskim świetnie pasuje toaletka, czyli stolik z lustrem, przy którym można wykonać makijaż. Aby ten mebel pasował do sypialni i jednocześnie korzystanie z niego było wygodne, powinien być wyposażony w szuflady. Uwagę warto zwrócić również na siedzisko – dobrze, aby było miękkie i pasowało (również kolorystycznie) do toaletki.

Decydując się na toaletkę, zwróć uwagę na lustro. Zdarza się, że to trzeba dokupić dodatkowo. W takiej sytuacji odpadają lustra umieszczone w prostych ramach. Najlepiej, aby rama lustra była zdobiona lub była ozdobiona rzeźbionymi elementami.

Twoim celem są meble stylowe, bo urządzasz sypialnię w stylu francuskim? Pamiętaj o powyższych zasadach, a z pewnością będziesz zasypiał i budził się w wyjątkowym wnętrzu.

Zobacz także: meble stylizowane do sypialni – https://punktmeblowy.pl/k/meble-stylowe-dom/sypialnia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here