Pralki Eco Bubble – co warto wiedzieć?

Kupując sprzęty do domów, coraz częściej szukamy takich, które nie tylko spełniają swoją funkcję, lecz także są bezpieczne dla środowiska naturalnego i energooszczędne. Świetnie, jeśli jeszcze do tego pozwalają nam oszczędzić czas, który później możemy poświęcić na ważniejsze sprawy. Jednym z takich urządzeń jest pralka z technologią Eco Bubble. To rozwiązanie znane na rynku już od kilku lat i cały czas gromadzące nowych entuzjastów. Co prawda taka pralka automatyczna będzie nieco droższa od tradycyjnej, ale jest to koszt, który warto ponieść, gdy weźmie się pod uwagę zalety tych sprzętów.

Pralka z Eco Bubble czy zwykła?

Na pierwszy rzut oka niewiele widać różnic. Tajemnica tkwi w zainstalowanym wewnątrz generatorze bąbelków. Jego zadaniem jest uwalnianie powietrza już od samego początku prania. Dzięki temu woda wymieszana z bąbelkami lepiej rozpuszcza detergenty. Ich składniki aktywne z kolei zaczynają szybciej oddziaływać na tkaniny, a przez to pranie jest znacznie skuteczniejsze. Eco Bubble ma też taką zaletę, że umożliwia pranie już w 15 st. C. Nie jest to możliwe w tradycyjnych pralkach, a pozwala na zaoszczędzenie wody i energii niezbędnej do jej podgrzania. Co ciekawe, niektóre pralki tego typu można podłączać do instalacji podgrzewającej wodę dzięki kolektorom słonecznym. Osoby, którym na sercu leży dobro środowiska, docenią fakt, że pralki tego typu nie wymagają stosowania zbyt wielu detergentów – wykorzystują w pełni nawet niewielkie porcje proszku do prania i zawarte w nich substancje aktywne. Do takiego prania potrzeba mniej wody i energii między innymi do jej ogrzania.

Pralki Eco Bubble – ceny i wybór

Oczywiście należy liczyć się z faktem, że pralki z systemem Eco Bubble są nieco droższe od tych tradycyjnych. Nie jest to jednak aż tak duża dysproporcja, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Różnice mogą sięgać kilkuset złotych, ale i tak najtańsze modele tego typu można nabyć już za około 1200-1300 zł. Za tę dodatkową funkcję prania bąbelkowego trochę się zatem dopłaca, ale taki wydatek szybko się zwraca w postaci mniejszych kosztów związanych z poborem energii elektrycznej. Pewną oszczędność przyniesie też to, że pralka z taką funkcją pozwoli wydłużyć „życie” naszych ubrań. Zwłaszcza tych wykonanych z delikatnych i wymagających tkanin. Planując zakup takiego sprzętu przy okazji wyposażania nowego mieszkania czy remontu, warto zastanowić się nad wyborem urządzenia wolnostojącego lub do zabudowy. Producenci proponują różne możliwości, które pozwalają w pełni wykorzystać każdy metr kwadratowy przestrzeni w domu lub mieszkaniu. Tym sposobem nowoczesna pralka może zająć sprytne miejsce w ciągu kuchennym, zostać elegancko zabudowana w łazience albo stać wolno w pralni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here