Praktyczne i estetyczne włączniki, które sprawdzą się w każdym wnętrzu

Kiedyś dopasowanie włączników do aranżacji wnętrza właściwie było niemożliwe. Korzystano z niezbędnych, ale mało estetycznych akcesoriów do instalacji elektrycznej. Dziś wybór jest znacznie większy. Można pokusić się o zastosowanie włączników, które będą komfortowe w użytkowaniu, a przy tym podkreślą charakter wnętrza i będą spójne z wybraną aranżacją.

Szklane panele zamiast klasycznych włączników

Klasyczne włączniki znacząco wyróżniały się na tle ścian poszczególnych pomieszczeń. Niestety, nie było to wyróżnienie zasługujące na uwagę. Wystające ponad powierzchnię ściany, z czasem zmieniające swoją barwę. Zwykle z białych stawały się coraz bardziej żółte. Do tego brudne, bo trudne do utrzymania w czystości. Pozbycie się zżółkłego lub zszarzałego nalotu, szczególnie w szczelinach włączników, było wyzwaniem. O dekoracyjności takich włączników nawet nie myślano.

Z czasem na rynku pojawiły się klasyczne włączniki, ale w szerszej palecie kolorystycznej. To jednak było wciąż mało, aby wystrój wnętrza zasługiwał na miano dopracowanego nawet w tak drobnych detalach.

Dziś użytkownicy mają okazję zamontować w miejsce klasycznych włączników – szklane panele dotykowe. Eleganckie, estetyczne, w jednym z wielu dostępnych kolorów. Płaskie, więc nieodstające od ściany. Wysoce funkcjonalne, bo z możliwością zdalnego sterowania. Jak prezentują się takie włączniki, warto zobaczyć na stronie Gajwer.pl.

Zalety szklanych paneli

Włączniki w formie szklanych paneli montuje się bardzo łatwo, w miejsce ich klasycznych odpowiedników. Nie potrzeba żadnych dodatkowych elementów ani modyfikacji instalacji elektrycznej. To duży atut.

Niepodważalną zaletą jest funkcjonalność. Szklane panele posiadają mechanizm, który pozwala na ich zdalne sterowanie. Wystarczy aplikacja w urządzeniu mobilnym bądź specjalny pilot, by włącznik obsługiwać bez podchodzenia do niego. To nie tylko bardzo wygodne, ale i mające wpływ na oszczędności względem wykorzystywanych zasobów elektryczności.

Włączniki w tej formie mogą być bowiem zintegrowane ze ściemniaczem, dzięki czemu użytkownicy decydują, jakie natężenie światła ma być zastosowane w danym pomieszczeniu bądź określonej sytuacji. Rzadko kiedy potrzebujemy oświetlenia w maksymalnym natężeniu, więc ta niewielka zmiana nie wpływa na komfort korzystania z domowych przestrzeni, ma zaś znaczenie dla rachunków za prąd.

I wreszcie tak ważna estetyka. Kolorystyka to dopiero początek. Szklane panele są eleganckie i łatwo je wpisać w każdą aranżację. Mogą się wtapiać w tło bądź wyróżniać na jego tle. Te włączniki posiadają barwne podświetlenie, więc łatwo je znaleźć nawet po ciemku. Do tego nie ma problemu z ich czyszczeniem, nie zmieniają swojej kolorystyki wraz z kolejnymi latami użytkowania, są trwałe i kompatybilne z dowolnymi źródłami światła.

Gdy liczą się estetyka, funkcjonalność, prostota montażu i oszczędności, warto rozważyć wymianę klasycznych włączników na nowoczesne – dotykowe panele szklane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here