Planujesz remont mieszkania? Sprawdź najpopularniejsze płytki w tym sezonie

Chociaż płytki kojarzyły się zawsze jedynie z wyposażeniem kuchni lub łazienki, to dzisiaj stają się coraz bardziej uniwersalne. Stosujemy je również w salonach, a nawet sypialniach. Kładziemy zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Z czego wynika ich fenomen?

Płytki są po prostu bardzo praktyczne. Łatwo utrzymać je w czystości i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki nim każde wnętrze zyskuje nowoczesny i stylowy wygląd. Mają zróżnicowaną formę oraz fakturę, dlatego można je dopasować do charakteru każdego pomieszczenia. Zajrzyj na: https://www.iglazura24.pl/plytki-patchworkowe/ornamenta i zapoznaj się z najnowszymi trendami.

Płytki w kuchni i łazience

Zarówno płytki w kuchni, jak również w łazience, to dla każdego z nas standard nie budzący zdziwienia. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie podłoga może mieć kontakt z wodą oraz wszędzie tam, gdzie podłoga jest narażona na zmiany temperatur. Wybierz takie płytki, które będą antypoślizgowe, będą charakteryzowały się dużą wytrzymałością na zginanie oraz niską nasiąkliwością, dzięki czemu gdy cokolwiek się na nich rozleje, można będzie to łatwo wyczyścić bez uszczerbku na jakości.

Płytki w salonie

Chociaż wielu z nas płytki w salonie ciągle zadziwiają, są one coraz częstszym gościem tego pomieszczenia. Potrafią wyglądać naprawdę zjawiskowo w nowoczesnych salonach. Dzisiejsze płytki wyglądają zupełnie inaczej niż te, które pamiętamy z końcówki lat 80. Wybór płytek jest teraz ogromny: zachwycają różnorodnymi kolorami, fakturami oraz kształtami.

W tym roku wciąż króluje wzór imitujący kamień naturalny. Płytki najczęściej utrzymane są w kolorze białym, czarnym, szarym i często również beżowym. Decydują się na nie zwolennicy stylu skandynawskiego. Pięknie współgrają z małymi dywanami w nordyckie wzory.

Nie zapomnij o przedpokoju

Podłoga w przedpokoju szczególnie zimą narażona jest na liczne zabrudzenia i mokre plamy. Z tego powodu do tego pomieszczenia wybieraj płytki o podobnych parametrach, jak w łazience. Powinny być nieprzemakalne oraz antypoślizgowe. Dodatkowo, ponieważ bardzo często chodzi się po nich w butach, płytki powinny mieć wysoką klasę ścieralności.

Płytki w kuchni i łazience

Remont na miarę Twoich potrzeb

Remont w Twoim mieszkaniu zbliża się wielkimi krokami? Dobrze rozważ propozycję o płytkach w salonie i innych pomieszczeniach. To rozwiązanie może okazać się naprawdę funkcjonalne i przydatne na długie lata. Jeśli szukasz płytek dopasowanych do Twoich potrzeb i możliwości finansowych, zajrzyj na https://iglazura24.pl/. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here