Piece kaflowe – doskonałe źródło ciepła

0
1986

Kafle to jeden z najbardziej znanych materiałów okładzinowych stosowanych w produkcji pieców. I nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę ich wysokie walory dekoracyjne i wytrzymałość mechaniczną. Termin kafel dosłownie oznacza prostokątną lub kwadratową płytkę wykonaną z wypalanej gliny i pokrytą z jednej strony centymetrową warstwą szkliwa.

Ceramika wyłożona kafelkami, znana jest ludzkości od czasów starożytnego Egiptu, używana głównie, jako dekoracja pałaców i świątyń, zaczęła być używana w Europie, jako materiał okładzinowy pieców w XV i XVII wieku. Piece kaflowe wyglądają pięknie i dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem klientów.

Piece kaflowe – cechy

Piece kaflowe wyprodukowane są z wysokiej, jakości surowców, które mają doskonałą odporność cieplną i plastyczność, co zapobiega pękaniu pod wpływem wysokich temperatur. Kolejną cechą jest konstrukcja dzięki zewnętrznemu pokryciu szkliwem wokół obwodu płytki. Piecyki kaflowe wyróżniają się wspaniałymi elementami zdobniczymi, zastosowaniem koloru kremowego i czarnego, które pozwalają dopasować je do posiadanej aranżacji wnętrza.

Dzisiaj piece kaflowe przeżywają drugie narodziny, najczęściej są wyłożony kaflami z połyskiem odporne na pękanie, wykonane metodą automatyczną. Surowcem jest surowa masa gliniasta, pocięta na płytki, a następnie palona w piecach fabrycznych lub w proszku glinianym, który łączy się z wodą i prasuje pod wysokim ciśnieniem w specjalnych formach. Ze względu na materiał zewnętrzny piecyki kaflowe posiadają wydłużony czas oddawania ciepła, dlatego po wygaszeniu paleniska utrzymują jeszcze ciepło.

Piece kaflowe – doskonałe źródło ciepła

Piece kaflowe opalane są drewnem, najczęściej liściastym, chociaż producent dopuszcza wykorzystanie brykietu z węgla brunatnego. Produkty składają się z wysokiej, jakości stali zastosowanej na korpusie i froncie wkładu, co powoduje, że są odporne na wysokie temperatury. Obudowa piecyka wyłożona jest pięknymi kaflami.

Sam piec wyposażonych jest w podwójny system dopalania, wydłużający czas palenia drewna. W tym przypadku rozwiązuje się kwestię maksymalnego bezpieczeństwa samego procesu spalania, ponieważ gdy część tlenu jest dostarczana do wtórnego zapłonu opału, tlenek węgla, (CO) jest przekształcany w dwutlenek węgla, (CO2), co nie stanowi zagrożenia dla ludzi.

Producent przykłada dużą wagę do wydajności cieplnej swoich pieców kaflowych. Paleniska są wyłożone od wewnątrz białym materiałem ceramicznym Accumote o wysokich właściwościach odbijających ciepło, aby utrzymać wysoką temperaturę w strefie spalania. Piece kaflowe są bardzo dekoracyjne i niezawodne, dlatego jeśli ktoś ceni sobie wysoką, jakość i chce ozdobić swój dom spektakularnym urządzeniem grzewczym, wówczas będą one dobrym rozwiązaniem.

Piecyki kaflowe od producenta Kratki

Piecyki kaflowe są idealnym produktem do wnętrz urządzonych w stylu retro oraz klasycznych. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących tradycyjny design. Cieszą się uznaniem wśród ludzi doceniających wysoką, jakość wykonania i zastosowania sprawdzonych surowców. Jak już wspomniano korpus i przód kominka wykonane są z wysokiej, jakości stali kotłowej, która jest w stanie wytrzymać wysokie temperatury.

Elementy paleniska są wycinane laserowo, a następnie wyginane na specjalnych maszynach. Niezawodną szczelność komory spalania zapewnia wysokiej, jakości spawanie gazowe. Drzwi wyposażone są w żaroodporną ceramikę, która wytrzymuje temperatury do 800 ° C. Skuteczne spalanie i dłuższą konserwację zapewnia wykładzina komory spalania idealna do przechowywania termicznego podnosi temperaturę w komorze. Kontrola procesu spalania odbywa się ręcznie przez dopływ powietrza z pomieszczenia przez sekcję popiołu.

Korzyści, jakie można osiągnąć posiadając w swoim domu piecyk kaflowy

Wyłożony kafelkami piecyk w ciekawej stylistyce służy nie tylko, jako wystrój wnętrza, ale także po otrzymaniu ciepła z paleniska nadal przekazuje go do pomieszczenia po tym, jak ogień już zgaśnie. Redukcja osadzania sadzy jest osiągnięta dzięki przezroczystemu systemowi szklanemu (kontrola przepływu powietrza). Piecyk kaflowy jest wyposażony w elegancki i wygodny uchwyt. Urządzenie jest wygodne w montażu dzięki regulowanym nóżkom i ruchomemu wylotowi z możliwością obracania o 360 °. Takie piecyki kaflowe mają pięcioletnią gwarancję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here