Panele winylowe idealne do biura – poznaj zalety tego rozwiązania

Planujesz stworzyć atrakcyjną, ale i funkcjonalną przestrzeń w biurze? Zacznij od wybrania nawierzchni podłogowej, która ułatwi Ci jej zaaranżowanie. Najlepiej sprawdzą się panele winylowe – posiadają wszechstronne zastosowanie i nie sprawiają problemów w użytkowaniu. Obecnie są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, dzięki którym stworzysz piękne wnętrza. Poznaj pozostałe zalety tego rozwiązania.

Winyl jako materiał podłogowy (linoleum) po raz pierwszy użyto 1845 roku w Szkocji. Wraz z upływem lat podłogi nim pokryte wytrzymywały bez szwanku duży ruch pieszych. Ponadto były stosunkowo niedrogie, dzięki czemu szybko zyskały na popularności. Linoleum chętnie wykorzystywano w przestrzeniach komercyjnych, a następnie w domach mieszkalnych. Stało się silnym konkurentem dla innych odpornych materiałów podłogowych, jednak prawdziwa zmiana miała miejsce dopiero w latach 70. XX wieku, gdy wprowadzono na rynek pierwszą podłogę z desek winylowych.

Współcześnie wielu producentów produkuje panele winylowe wysokiej jakości, co sprawia, że czasem na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić je od paneli podłogowych. Zasadniczą różnicą jest to, że panele winylowe są wykonane z kilku warstw winylu oraz drukowanej warstwy dekoracyjnej, która może imitować wiele materiałów. Posiadają one jednak tę samą szerokość co panele drewniane i układa się je w ten sam sposób.

Panele winylowe – dlaczego sprawdzą się w biurze?

Podłogi biurowe powinny być przede wszystkim trwałe. Wytrzymała podłoga jest w tym przypadku koniecznością, gdyż biuro to przestrzeń intensywnie użytkowana przez pracowników niemal codziennie. Ponadto nawierzchnia podłogowa musi być odporna na zabrudzenia, a także łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji, tak aby po całym dniu bez problemu można było zadbać o porządek. Te cechy posiada podłoga winylowa, której każdy panel składa się z kilku warstw:

  • warstwy wierzchniej (ochronnej),
  • warstwy dekoracyjnej,
  • rdzenia winylowego,
  • warstwy stabilizującej,
  • podłoża winylowego.

Razem warstwy te tworzą niezwykle wytrzymałą podłogę, która jest odporna na wyginanie, wypaczanie i działanie wilgoci. Oznacza to, że wymiary paneli nie zmienią się pod wpływem wilgotności i temperatury, jak ma to miejsce w przypadku podłóg drewnianych. Przed zakupem warto jednak upewnić się, że wybrana przez Ciebie podłoga winylowa posiada klasę użyteczności właściwą dla obiektów o średnim lub dużym natężeniu ruchu (32–33). Dzięki temu zyskasz pewność, że w wyniku użytkowania nie pojawią się na niej uszkodzenia.

Nowoczesne biuro – czy panele winylowe są właściwym rozwiązaniem?

Kolejną bardzo istotną zaletą podłóg winylowych jest możliwość stworzenia atrakcyjnej nawierzchni podłogowej w biurach o nowoczesnej aranżacji. Biuro jest miejscem reprezentacyjnym, w którym często odbywają się ważne dla firmy spotkania, dlatego do jego wystroju tym bardziej powinno się wykorzystywać estetycznie wyglądające materiały takie jak panele winylowe.

Warstwa dekoracyjna paneli winylowych jest wykonywana przy użyciu specjalnej techniki drukarskiej, która pozwala nadać panelom zamierzony wygląd. Dzięki unikalnemu procesowi produkcyjnemu podłogi mogą nie tylko wizualnie odwzorowywać standardowy materiał, jak drewno czy kamień, ale również przedstawiać wiele ciekawych wzorów, od deseni klasycznych po nowoczesne.

Dodatkową zaletą paneli winylowych jest także ich niewielka grubość 3–7 mm. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że zbyt nisko osadzone drzwi będą rysować posadzkę w remontowanym pomieszczeniu.  

Panele winylowe coraz częściej są postrzegane nie tylko jako alternatywa dla podłóg drewnianych, ale również jako atrakcyjne rozwiązanie samo w sobie. Cena paneli winylowych jest przystępna, a sposobów ich wykorzystania wiele, dlatego też warto rozważyć ich zakup. Bardzo szeroką ofertę nawierzchni podłogowych, które sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w domu, znajdziesz w sklepie Dobre Dla Domu. Panele winylowe takich marek, jak Krono Xonic czy Quick-Step, z pewnością odmienią Twoje biuro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here