wynajem osuszaczy

Każdy, kto zmaga lub kiedykolwiek zmagał się z nadmierną wilgotnością powietrza w różnego rodzaju pomieszczeniach, niejeden raz zastanawiał się nad wykorzystaniem urządzeń takich jak osuszacze pomieszczeń. Nadmierna wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych lub użytkowych może prowadzić do różnego rodzaju komplikacji zdrowotnych, ponieważ powstające w dużej wilgotności powietrza grzyby i pleśnie mogą powodować reakcje alergiczne, a nawet astmę.

Przyczyn nadmiernej wilgotności w pomieszczeniach może być bardzo wiele, poczynając od wilgotności nazywanej technologiczną, która występuje w nowo powstałych budynkach, poprzez wysoki poziom wód gruntowych, brak izolacji cieplnej, niesprawne wentylacje i instalacje wodno-kanalizacyjne, nieszczelny dach, a na powodziach czy zalaniach kończąc.

Istnieje kilka rodzajów osuszaczy, a wybór typu osuszacza zależy od naszych potrzeb, jak i rodzaju pomieszczeń, które chcemy osuszyć oraz stopnia zawilgocenia takiego pomieszczenia. Jednym z typów osuszaczy pomieszczeń jest osuszacz kondensacyjny. Osuszacz tego typu wykorzystuje do skraplania wody tak zwany efekt rosy. Głównymi elementami tego typu osuszacza są -sprężarka, wymienniki ciepła i wentylator. Osuszacz kondensacyjny swoją budową przypomina lodówkę lub klimatyzację, zaletą tego typu urządzeń jest to, że nie trzeba w nich uzupełniać czynnika, a eksploatacja sprowadza się do czyszczenia lub wymiany filtra powietrza. Osuszacz kondensacyjny najlepiej sprawdza się w warunkach wysokiej wilgotności powietrza powyżej 80% i wysokiej temperaturze ok. 30 stopni C. Jest też urządzeniem energooszczędnym i wytrzymałym, może pracować w pomieszczeniach o dużym zapyleniu bez obawy o uszkodzenie.

Przed wyborem typu osuszacza należy więc dokonać pomiarów wilgotności, temperatury i stopnia zapylenia w pomieszczeniu, które chcemy osuszyć. Na stronie internetowej http://www.jpd.com.pl/wynajem/nagrzewnice-osuszacze/osuszacze-pomieszczen możemy znaleźć różnego rodzaju typy osuszaczy, jak i uzyskać fachową poradę co do ich użytkowania i wykorzystywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here