Obrazy prowansalskie, retro, vintage - nieprzeciętna ozdoba każdego domu

Dodatki w stylu prowansalskim cieszą się aktualnie ogromnym zainteresowaniem. To prawdziwa gratka dla miłośników aranżacji w pałacowym, eleganckim stylu. Podobnie jest w przypadku obrazów retro oraz vintage. Dzięki nim możemy diametralnie odmienić wystrój każdego pomieszczenia. Dodatkowym plusem jest to, że pasują one również do wnętrz nowoczesnych. Będą wspaniałym urozmaiceniem mieszkania urządzonego w stylu minimalistycznym i monochromatycznym, ale nie tylko.

Czym wyróżniają się obrazy prowansalskie?

Obrazy prowansalskie już na pierwszy rzut oka przywołują dawną Francję. Są to dekoracje o nieco romantycznym, ale nadal bardzo wytwornym charakterze. Dominują tutaj jasne barwy – biel (w tym biel postarzana), beże, róże, szarości, błękity, fiolety. Motyw takich obrazków często nawiązuje do natury, ale nie jest to warunek konieczny.

Nierzadko przedstawiają one kwiaty, martwą naturę, czy też pejzaże. Są to raczej malunki o pogodnym wyrazie, które wprawiają w dobry nastrój.

Obrazy w stylu prowansalskim są niezwykle subtelne, dzięki czemu nie przytłaczają wnętrz. Z łatwością można wkomponować je w wystrój naszego mieszkania. Taki dodatek będzie wręcz idealny do salonu, jadalni, czy też kuchni. Obrazki prowansalskie najlepiej prezentują się w ramach wykonanych z naturalnych i delikatnych materiałów. Unikajmy ciężkich ram w ciemnych kolorach, gdyż mogą one skraść całą uwagę.

Współcześnie obrazy prowansalskie lądują nie tylko na ścianach mieszkań urządzonych w francuskim stylu. Doskonale sprawdzą się one w norweskich i minimalistycznych aranżacjach, gdzie jak wiadomo przeważają jasne barwy. Tego typu dekoracja najlepiej prezentuje się w otoczeniu ozdób w podobnym stylu np. kwiecistych zasłoń, wiklinowych koszyków, haftowanych poduszek, koronkowych obrusów itd.

Gdzie pasują obrazy retro?

Myśląc o obrazach retro na myśl przychodzą stare, dobre czasy. To jak powrót do przeszłości, która obfitowała w wiele wspaniałych przeżyć. Wiele osób decyduje się na tego typu dodatki właśnie z powodu sentymentu. Oczywiście obrazy retro są również bardzo oryginalne, a taka sztuka ma wielu zwolenników.

obraz londyn retro

Przedstawiają one często modę, pojazdy, czy też metropolie z dawnych lat. Są wyjątkowo klimatyczne, więc będą stanowić centralny punkt każdego wystroju. Ciężko przejść obok nich obojętnie.

Stylowe obrazy retro utrzymane są zwykle w radosnej i intensywnej kolorystyce. Świetnie sprawdzą się w wnętrzach urządzonych w prostym stylu. Genialne prezentują się na tle stonowanych barw. Jest to ozdoba, która lubi być wyeksponowana.

Jakie są obrazy vintage?

Obrazy vintage są połączeniem dawnych lat z nowoczesnością. Rozpoznawalnym motywem jest w tym przypadku postarzane tło w kolorze czarnym, na którym umieszczone są białe napisy. Nierzadko można spotkać się z budynkami i obiektami architektonicznymi „z dawnych lat”. Ogromną popularnością cieszą się wszelkie topografie. Są to po prostu wyrazy napisane różnorodnymi czcionkami, które umieszczone są na jednolitym tle. Oczywiście swoją stylistyką nawiązują one do przeszłej epoki.

obraz vintage

Obrazy w stylu vintage nierzadko umieszczone są na płótnie. Prezentuje się to niezwykle ciekawie, więc coraz więcej osób wprowadza taką dekorację do własnego domu. Jeśli chodzi o kolorystykę, to zwykle jest ona nieco przygaszona.

Z pewnością nie są to tak radosne barwy, jak w stylu prowansalskim, czy też retro. Właśnie dlatego obrazy vintage mają własną duszę. To świetna opcja do aranżacji modernistycznych, minimalistycznych, czy też industrialnych. Bez trudu można znaleźć motyw, który będzie spójny z wystrojem naszego domu.

Źródło inspiracji: http://katarzynatrochimiuk.pl/obrazy-dekoracyjne-w-stylu-prowansalskim-retro-i-vintage-do-salonu

Opracowano: http://oprawanorland.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here